Jaka pamięć RAM do laptopa

Witam!

Posiadam laptopa Medion MD-95033. Chciałbym dokupić do niego pamięci RAM. Niestety wiem tylko, że fabrycznie zainstalowana pamięć (chyba na stałe) to pamięć DDR (1), co wskazał program AIDA32 oraz CPU-Z, a nie zmam częstotliwości i innych parametrów. Jak się tego dowiedzieć? A może można kupić dowolną pamięć DDR do laptopa a Windows (XP pro) i BIOS się nie zbuntują?

Proszę o pomoc i pozdrawiam

Spróbuj rozkręcić laptopa, zlokalizuj pamięć i sprawdź, czy nie ma na niej przypadkiem naklejki ze specyfikacją.

Problem w tym, że są tam takie “inne” śrubki, których nie mam jak wykręcić.

To sobie kup ten “inny” śrubokręt, nie zapłacisz za niego więcej jak 5zł…

Dodane 18.12.2011 (N) 16:32

Strona producenta lapka, wpisujesz swój model i czytasz specyfikację - czy to takie trudne?

AIDA ,w zakładce Płyta główna-SPD mówi wszystko o zainstalowanym RAM,nie potrzeba śrubokrętów ani łomu…

W przypadku Medionu to może być takie trudne, na stronie producenta już po 2-3 latach nie pozostaje ślad po starych produktach. Jeśli uda Ci się znaleźć na obojętnie jakiej stronie mediona - polskiej, niemieckiej czy angielskiej - chociażby wzmiankę o tym lapku - stawiam piwo :P.

[sam już kilka razy miałem wątpliwą przyjemność serwisować mediony i wiem, że jest ciężko… ;)]

A co do parametrów pokazywanych w Aidzie - w medionach często zdarzają się niedoprogramowane SPD, więc software’owo informacji wyciągnąć się po prostu nie da. Możesz jeszcze ewentualnie spróbować ściągnąć możliwie najaktualniejszą wersję aidy/everesta i spróbować jeszcze raz.