Jaka Pamięć RAM do MSI GE70?

Witam mam taki problem ponieważ chciałem dołożyć sobie pamięć ram do mojego laptopa laptop o którym mowa to MSI GE70 teraz posiada 8 GB pamięci ram a chciał bym 16 GB problem polega na tym że nie mogę się dowiedzieć jaki rodzaj pamięci ram mogę wsadzić i o jakiej częstotliwości program cpu-z pokazuje mi że rodzaj to ddr3l a menedżer zadań pokazuje mi DDR3 i nie wiem kompletnie jaka kupować żeby działo na 100% jestem nowy w tematach komputerowych dlatego piszę żeby nie kupić czegoś co mi nie zadziała

Procek w 4 generacji więc tutaj musi być niskonapięciowy RAM DDR3L o taktowaniu 1600 MHz. Sprawdź natomiast w CPU-Z opóźnienia pamięci (wartość parametru CL w zakładce Memory). W sumie to najlepiej jakbyś wrzucił zrzuty ekranu z zakładek Memory i SPD.

wszystkie dostępne mają CL 11, więc twoja pewnie też. w x-kom:
Corsair 8GB (1x8GB) 1600MHz CL11 DDR3L - Pamięci RAM SODIMM DDR3 - Sklep komputerowy - x-kom.pl

Niekoniecznie, w laptopach tej klasy dość popularne były moduły CL9 np. HyperX 1600MHz CL9 Impact Black. X-kom często takie wstawiał np. podczas rozszerzania pamięci nowych laptopów. Producent ładował tam rzeczywiście moduły CL11. Jednak gdyby okazało się, że ma już jeden moduł CL9 wówczas warto byłoby dokupić drugi z takim samym opóźnieniem.