Jaka pamięć ram do tego laptopa? :)

Jestem posiadaczką 2-letniego laptopa z biedronki :smiley:

Chciałabym dokupić do niego pamięć ram, na allegro jest ich mnóstwo, a nie wiem które z nich nadawałyby się do mojego laptopa.

Z góry dziękuję za pomoc :wink:

Wklejam screena z jakiegoś programu

nowyobrazmapabitowayf.png

Najpierw sprawdź jaką maksymalną ilość pamięci RAM obsłuży twój laptop.

A-tam - ważniejsze jest, czy masz dwa obsadzone moduły czy jeden (jeśli po rozwinięciu listy w tym “jakimś” programie (CPU-Z) ze screen a, pod pozycją SLOT #2 znajdziesz kolejny moduł pamięci DDR2 512 MB).

Tak czy inaczej - pamięci które potrzebujesz to DDR2 PC2-4300 (X) MB.

KOBIETO !Napisz jaki masz model i nazwę tego laptopa co nas obchodzi gdzie go kupiłaś czy w Biedronce czy w Pończy napisz jaki to typ np:

“samsung RTL 345”

Co do Pablo79 i Veers nie piszcie ■■■■■ÓŁ jeżeli nie znacie pełnej specyfikacji sprzętu bo wasz pseudo fachowy bełkot może narobić więcej szkód jak pożytku.

Jakim programem to mogę sprawdzić?

To drugie wejście mam wolne :slight_smile:

Hasee Q540S

Intel® Celeron® CPU 550 @ 2,00GHz

Będzie OT - trudno … sq6fw: jakie PIERDOŁY masz na myśli ? Na zrzucie z CPU-Z masz wszystko jak na dłoni - więc twoja prośba o podanie modelu - to trochę tak jakby wisienka na torcie. Ale to trzeba się wysilić i popatrzeć na ekran, zastanowić się nad odpowiedzią …

Skoro parva pisze że ma drugi slot wolny - to zasadniczo może sobie dorzucić praktycznie dowolną pamięć DDR2 przeznaczoną dla NB.

Napisałem tylko żeby na początku ustalić do jakiej maksymalnie wielkości można rozszerzyć wielkość pamięci w tym laptopie. Więc radzę uważnie przeczytać post, a dopiero potem wyciągać wnioski, chyba nie masz problemu ze zrozumieniem tekstu

chodzi mi o to że jeżeli kupiła laptopa to ma do niego papiery a jeżeli nie ma to jest jeszcze coś takiego jak tabliczka znamionowa prawda ?

Wystarczy żeby podała te dane i już będzie wiadomo co i jak jaka pamięć i jakie maksymalne jej taktowanie itp.

Bo tak mimo waszych najszczerszych chęci kupi coś nie pasującego i co będzie odsprzedawać ?

A z tego co pisze na jej obrazku nic nie wynika tylko tyle że max taktowanie pamięci nie może przekroczyć 266 Mhz ale do ilu maksymalnie może rozszerzyć pamięć w tym modelu już nie pisze ( jaką maksymalną wielkość pamięci rozpozna jej płyta główna ).

Tylko nie piszcie że 3,25 Ghz bo tyle to widzi winda 32 bitowa. :smiley:

A że go kupiła 2 lata temu to też żadna wskazówka bo nie wiadomo kiedy był wyprodukowany.

Jeszcze jakieś dane mam podać?

Małe sprostowanie: wielkość RAM-u wyraża się w MB bądź w GB a nie w GHz (to taktowanie), a więc prawidłowo będzie 3,25 GB :smiley:

Nie bardzo rozumiem po co te dywagacje ? Musi kupić pamięć najbliższą z punktu widzenia złącza z tą posiadaną w laptopie - max rozmiar obsługiwanej pamięci ? Jeśli laptop ma dwa sloty - to obsłuży max 4 GB pamięci (nie mieszaj kwestii hardware z software !).

A teraz zagadka dla Ciebie: wymieniony laptop występował w wersji z dwoma slotami jak i z jednym - więc co Twoim zdaniem dało podanie modelu ?

Czyli powinnam szukać DDR2 PC2-4300?

Dokładnie. Minimum 512 MB (ale nie wiem czy taka kość dostaniesz - nie mówiąc o opłacalności …). Jeśli używasz Windows XP - to nie ma sensu doposażać laptopa w więcej jak 2 GB (noooo - za wyjątkiem kiedy jakieś aplikacje tego wymagają - ale śmiem wątpić by tak było w Twoim przypadku). Będzie też zapewne problem z PC2-4300, lecz patrząc na różnice w cenie - mało istotne czy kupisz PC2-5300 czy PC2-6400. Ważniejsza jest ich kompatybilność z danym sprzętem (organizacja banków i takie tam - zwane przez sq6fw “fachowym bełkotem” :wink: ). Osobiście polecałbym wybierać pomiędzy GoodRAM a Kingstonem (ze względu na niewielkie ryzyko braku dopasowania).

Witam,

jestem posiadaczem laptopa Acer Aspire 5610,

jest w nim 512 MB pamięci RAM, którą chcę wymienić na 2 GB.

W instrukcji obsługi laptopa jest taka informacja:

Pamięć systemowa:

Do 2 GB pamięci DDR2 533/667 MHz, z możliwością rozszerzenia do 4 GB z użyciem dwóch modułów soDIMM (obsługa technologii dwukanałowej).

Czy nie będzie przeszkadzać, jak kupię jedną kość pamięci 2 GB, a drugi slot zostawię wolny? Jaką pamięć polecalibyście najlepiej ?

Proszę o pomoc w doborze pamięci

poniżej zamieszczam zrzut ekranu z everest home edition

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/05aec2c9e9315939.html