Jaką pamięć RAM dobrać?

A mam pytanie bo posiadam te pamięci A-DATA DDR2 DUAL 4GB CL5 a czy można łączyć z innymi pamięciami tylko o takich samych parametrach?

Tak, ale mogą po prostu nie działać (musiałbyś sprawdzić).

Zamówiłem te same. Mam pytanie czy dołożenie pamięci to jakaś trudna sztuka?

Nie, zapewne masz wolne dwa sloty i tylko tam możesz włożyć nowe pamięci.

Bardziej zalezy mi na tym czy system i inne programy same wykryje ze postarałem się i za nie małe pieniążki dokupiłem pamięc. Czy jakoś muszę im pomóc

Ile w sumie będziesz miał pamięci?

W sumie 8 gb 2 x 2x2gb

Więc potrzebujesz 64 bitowego systemu żeby wykorzystać całą pamięć.

System (64bit) zaadresuje tyle pamięci ile mu włożysz.

Windows 7 64 bit plus dysk SSD 128 GB Samsunga

Dodane 29.10.2012 (Pn) 16:13

Niestety tych pamięci nowych nie dostane juz nigdzie. Może ktos ma doświadczenie i napisze do moich Adata jakie dokupić aby były kompatybilne. Na pewno nie OCZ przez które co chwile miałem BS

Hej,

Trzeba tylko pamiętać o jednym - by wyłączyć komputer i odłączyć go od źródła zasilania. Ważne też, by samemu się rozelektryzować, dotykając na przykład kaloryfera.

Jeśli sprzęt i BIOS wykryją pamięć, to i system nie powinien mieć z tym najmniejszego problemu.

Nie do końca tak. Zapominasz o czymś takim jak PAE, które umożliwia adresowanie większej ilości pamięci. Aczkolwiek to, ile dokładnie pamięci można zaadresować, zależy od wersji systemu operacyjnego - najwyższe wersje umożliwiają adresowanie największej pojemności pamięci RAM.

Czyli jak najbardziej OKI. :slight_smile:

GoodRam bądź Geil - te drugie są nawet w specyfikacji, która oddaje kompatybilność płyty w modułami pamięci RAM. Mogą też być Patrioty - na przykład te.

Pozdrawiam,

Dimatheus