Jaką pamięć RAM dobrać?

Witam,

Zastanawiam się nad zakupem 2 kości po 2GB co wyjdzie 4GB dual.

Aktualnie mam 2kości 2GB czyli 4GB i zamierzam dokupić to co napisalem wyżej, czyli razem

chcę mieć 8GB RAM’u

Proszę o jakieś niedrogie pamięci(komputronik,allegro)

Parametry pamięci jakie dotychczas posiadam:

2kości 2GB=4GB GoodRam 800mhz

@edit

Bym zapomniał:DDR2

Jaką masz płytę główną?

Podaj model.

Kup takie same jak masz

Oraz wersję systemu operacyjnego.

Systemu 32bit obsłużą tylko ~ 4GB RAM natomiast systemy 64bit powyżej tej wartości.

Hej,

Zależy. Może się bowiem nokazać, że płyta maksymalie obsługuje jedynie 4 GB RAM’u i wtedy w ogóle nie ma możliwości zwiększenia fizycznej wielkości pamięci RAM. Dlatego informacja o płycie głównej jest tak istotna.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Witam serdecznie pozwolę sobie odświeżyć wątek. Moja płyta to ASUS PQ5-E posiadam 2x 2gb ram. No właśnie bez wyciągania pamięci nie mogę odczytać jaką mam zainstalowaną. Za pomocą programu CPU-Z odczytałem DDR2,kanał Dual, DC mode symetric, CL 5, wydaję mi się że firma ADATA ale nie jestem pewien. Chciałbym dokupić jeszcze raz 2x 2gb ale nie wiem ile MHz mam dobrać.

Jak informacja widnieje w CPU-Z w zakładce Memory i w polu DRAM Frequency?

Zmieniająca się wartość ale ogólnie w granicach 400MHz.

Czyli masz 800MHz

Dodane 21.10.2012 (N) 10:41

Jaki masz system operacyjny?

W7 64 bit. Wskazuje 400MHz to dlaczego niby mam 800MHZ własnie tego nie rozumiem. A czyli 400MHz x 2?

Z pamięciami ddr2 tak jest (w biosie masz 800MHz).

800MHz to taktowanie efektywne, a taktowania efektywne zawsze widnieją na kostkach RAM. (z takim musisz kupić 800MHz)

Oblicza się je tak jak powiedziałeś częstotliwość rzeczywista (400MHz) razy 2 czyli 800MHz (taktowanie efektywne)

Program po prostu podał taktowanie rzeczywiste.

Czyli coś takiego Pamięć 2GB DDR2 G. Skill DDR2 2GB 800MHz CL5. Mam albo VDATA albo ADATA Czy jak kupie innej marki to będzie się to gryzło?

Tu masz listę kompatybilnych pamięci http://pl.asus.com/Motherboards/Intel_S … /P5QE/#MSL (pobierz i wypakuj)

Wybrałem tą pamięć A-DATA DDR2 DUAL 4GB/ 800 (2*2GB). Dziękuję za pomoc.

Hej,

Bardzo dobrze zainstalowane pamięci definiuje program HWiNFO32. Będzie możliwe dopasowanie dokładnie takich samych kości pamięci, jakie są już w systemie.

Możliwe będzie jeszcze dalsze rozbudowywanie pamięci, gdyż płyta może obsłużyć maksymalnie do 16 GB pamięci RAM.

Pozdrawiam,

Dimatheus

czyli musialbym sprzedac te ktore mam czyli 2x2 gb. A kupic 4 szt. 4 gb

Hej,

Tak, wtedy osiągniesz maksimum możliwości płyty głównej w kwestii obsługi pamięci RAM. Aczkolwiek jeśli nie wykorzystujesz komputera do prac ze sporymi bazami danych, to ciężko będzie Ci zapełnić obecnie posiadane 8 GB pamięci - więc gdzie do 16 GB. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

Jedynie obróbka zdjęć w Photoshopie

Hej,

Czyli spokojnie 8 GB RAMu wystarczy - nawet jeśli będziesz zajmował się jednocześnie obróbką kilku czy kilkunastu zdjęć…

Pozdrawiam,

Dimatheus