Jaką pamięć RAM dokupić - rozbudowa PC

Witam oto mój config:

Procesor C2D E4400

Płyta Główna Abit Ip35E

Grafika GF8600 GT Sonic+

Pamięć Corsair 2X 1GB 667 MHz

Dysk SATA II WD 200 GB

Zasilacz Amacrox Warrior AX-450-PNF

Chcę dokupić jeszcze 2x1GB w dualu pamięći RAM bo widzę że bardzo staniały. Tylko nie wiem co wybrać, żeby się nie gyzło z moimi podzespołami. Na RAM Corsaira nie narzekam, ale jedną kość kupiłem uszkodzoną, naszczęście dostałem po reklamacji nowe Pamięci RAM Corsaira i działają dobrze. Co polecacie chcę wydać max do 140-150 zł.

a jaki masz system operacyjny? bo jesli XP to wykrywa tylko 3 GB Vista juz wiecej. po drugie nie dokupuj tylko wymien na 2x2gb ddr2 800mhz w dualu. ewentualnie 4x1gb ddr2 800mhz. lepiej w dualu zawsze beda troszke szybsze. nie ma co szalec z kasa. kup tanie bo wielkich roznic w wydajnosci i stabilnosci teraz nie ma. polecam kingmax lub kingstone. zobacz na jakim napieciu standardowo pracuja u ciebie ramy i kup pamieci pracujace na tym samym napieciu. przewaznie jest to 1.9V (bo pamieci pracujace na wyzszym napieciu czasami maja problem z plytami glownymi i nie startuja). wejdz na http://www.skapiec.pl i napewno cos znajdziesz. ddr 667mhz sa ok jesli nie podkrecasz procka a jak kupisz 800mhz to bedziesz mial spory zapas a cena ta sama. ja wlozysz 800 to zwolnia do dostosowujac sie do procka czyli beda pracowaly na 667. tak jak juz wspomnialem jesli podkracisz proca to te 667 beda cie ograniczac

ja bym zrobił tak, sprzedał te co masz i kupił z allegro za ~150,- crucial ballistix 2x1gb

Dzięki za info posiadam Viste i na razie nie podkręcam procka, raz dla próby podkręciłem oba procesory z 2 GB na 2,5 GB i poszło bez problemu. W sumie zdaję sobie sprawę, że jak włoże 800 Mhz to bedą chodziły na 667 Mhz ale to znów trochę większy wydatek, bo musiałbym kupić od razu 4 GB 800 Mhz i potem sprzedać te Corsaira, problem w tym że nie mam zamiennika od kogoś pożyczyć, bo moi znajomi śmigają na zwykłych DDR 400 Mhz.

Aha ja Corsaira ma CL4 jesli kupie np Kingstona CL5 to się nie będzie gryzło bo cieżko znaleść 667 w CL4

A czy warto kupować nowe RAM jak masz w normie 2Gb które skika ? Chyba nie potrzebny wydatek.

Jak chcesz uzyskać wzrost wydajności kręc proca.

Chyba Ghz

Sam nie wiem, chcę uzyskać wzrost wydajnosci w grach np w Crisis. Wiadomo najlepiej kupić inną kartę graficzną, ale tego na razie nie chcę robić. To co w takim razie kręcić procesor???

A jest może instrukcja obsługi jak kręcić proca na Abit IP35-E bo ni chę czegoś zgrzebać

No to jak chcesz uzyskać większą wydajność w grach to kręć proca, RAM nic by nie dał.

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=3426

karte masz także bardzo dobra do podkręcania więc się za to bierz

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=371-4

Witam ponownie po dłuższej nieobecności.

Obecnie moja płyta jest na naprawie gwarancyjnej. Bo bios chyba padł, a ja jednak postanowiłem dokupić RAM, bo tego nigdy nie za wiele.

Kupiłem RAM DDR2 800MHZ Goodram 1 GB i trochę się zdołowałem bo ma CL6 a myślałem, że będzie choć CL 5.

Mam pytanko czy nie będzie się gryzł z DDR2 Corsair 2X 1GB 667 MHz CL4??

Aha jak w takim przypadku ustawić timingi bo teraz mam 4-4-4-12?

I jeszcze jedno wiem, że wszystkie RAMY będą chodziły na CL6, to znaczy że będzie wolniejszy, czy jednak zauważę np. w ładowaniu gier większą szybkość.

Pozdrawiam

Te Goodramy za Chiny ludowe nie pójdą na CL4, chyba, że przy tej prędkości 667. Ale nie byłbym tego taki pewien, skoro to CL6…

Wiadomo że nie pójdą, ale z tego co wiem, to jak zainstaluje RAM z CL 6 a Corsiar ma CL4 to wszystkie kości będą chodziły jako CL6. Gdzieś czytałem, że przy procesorach Intela CL nie ma większego znaczenia.