Jaką pamięć RAM dokupić?

Na wstępie chciałabym powiedzieć że jestem ZIELONA w te klocki i potrzebuje państwa pomocy. Mój komputer ma już parę lat i bardzo wolno chodzi. Wymyśliłam sobie, że dokupię pamięci RAM. Oczywiście nie mam pojęcia jak się za to zabrać żeby to wszystko grało i buczało( i przy okazji żeby nie spalić kompa :wink: ) Oto kilka informacji o moim komputerze wygenerowanych programem Everest które WYDAJĄ mi się potrzebne. http://wklej.org/id/ae859463c0 . Nie chcę zostać “nabita w butelkę” przez jakiegoś miłego pana sprzedawce w sklepie komputerowym, który oczywiście będzie chciał mi wcisnąć coś najdroższego. Bardzo proszę o poradę - co najlepiej kupić ?

PS. i jeszcze to

------ [sPD]------

[DIMM1: RM56D281TA-27BC]

Właściwości modułu pamięci:

Nazwa modułu RM56D281TA-27BC

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC2700 (166 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Taktowanie pamięci:

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Własności modułu pamięci:

Early RAS# Precharge Nieobsługiwane

Auto-Precharge Nieobsługiwane

Precharge All Nieobsługiwane

Write1/Read Burst Nieobsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nieobsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nieobsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nieobsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nieobsługiwane

Registered DQMB Inputs Nieobsługiwane

Differential Clock Input Obsługiwane

Redundant Row Address Nieobsługiwane

Odpowiedz jest bardzo prosta. Dokup taką sama jak masz. Więcej jak 512mb ram Ci nie potrzeba.

Droga koleżanko po mijając to że w ten zabytek nie warto dołożyć ani złotówki to chciałbym Cię poinformować, że kupno pamięci ram nie przyspieszy znacząco pracy komputera a właściwie nie przyspieszy tylko poprawi komfort użytkowania- dane nie będą tak często doczytywane z dysku. Chcesz przyśpieszyć musisz kupić nowy procesor tylko że to też trochę bez sensu- patrz zdanie pierwsze.

Twója płyta główna obłsuguje pamięci DDR ty masz pamięci o zegarze 166 (333MHZ) dlatego preferowane jest byś kupiła (jak chcesz kupić) drugą kość 256Mb 166Mhz. Jak dla Ciebie wystarczającą ilością ram-u będzie 512 mb -2x256Mb.

Dla orientacji koszt nowego komputera (stara obudowa, dyski twarde i CD, nowa płyta główna zintegrowana karta dźwiękowa i graficzna, procesor, pamięć Ram, zasilacz) to ok. 500-600 za taką sumę odczujesz 3-4 wzrost prędkości.

Widzę że chyba jest zaniżone taktowanie procesora zamiast 1.47 GHz jest 1.1 GHz wina FSB, powinno być 133 MHz a nie 100MHz.

Co do ramu to trzeba kupić DDR

Polecam te

http://www.allegro.pl/item337685719_512 … sklep.html

lub

http://www.allegro.pl/item333176543_str … tanio.html

Obecne sprzedaż lub kup takie same jak masz

opis tej płyty jest tu

http://www.in4.pl/recenzje/ecsk7s6a/index.htm

Nie wiadomo jaki ma dysk twardy bo jak jest wolny to koniecznie trzeba zmienić go, bo będzie bardzo przymulał system na nowym kompie.

Jak to można naprawić ?

Ja bym Ci poradził zrobić coś takiego.

Płyta główna- Gigabyte GA-P31-DS3 - 170zł

Procesor- Dual Core E2160- 200zł

Goodram 1GB ram 667 Mhz -50zł

Grafika 7300GT 256MB DDR2 - 180zł

Dysk twardy Seagate 160GB- 140zł

Zasilacz Modecom MC 350W - 110zł

I masz nowego kompa na którym też można pograć. :wink:

Naprawdę nie ma sensu inwestować w tak stary komputer, bo nie ważne co zrobisz i tak będzie wolny. :expressionless:

Nie mam zamiaru inwestować w ten komputer więcej niż stówkę - mam inny nowszy.Grać na nim nie mam zamiaru :slight_smile: No czasem lubię zagrać w AGE of Empires II hehe :smiley: ale do tego nie trzeba jakiejś kosmicznej technologii.A do oglądnięcia filmu wystarczy. Problem zaczyna się wtedy kiedy na raz włączone jest za dużo programów. Chce tylko wycisnąć z tego dziadka tyle ile się da małym kosztem. Czyli będzie ok jeśli do tego 256MB dodam 512MB ? Jeszcze jakby mi ktoś napisał o co chodzi z tym całym taktowaniem i jak ewentualnie można to naprawić to bym była już całkiem happy :slight_smile:

Żeby działało kilka programów naraz dość szybko potrzebna jest nie tylko pamięć ram ale także procesor. Nawet jak dołożysz do swojego komputera 512MB to i tak tego nie odczujesz. Ja miałem 512mb i Semprona 2,0Ghz, potem dokupiłem 512mb ramu i co się okazało? Nic. Zero wzrostu wydajniści, może nie który gry działały trochę szybciej ale trzeba pamiętać ze miałem procka 2,0Ghz. Uwierz mi nie ma sensu pakować w niego 100zł.

Ten komputer który Ci poleciłem nie służy do grania. Jest to wydajny komputer do internetu, filmów itp. Zdziwiła byś sie jaką była by różnica w wydajności :wink: chociaż zastanawiam się czy dobra grafike wybrałem, czy nie leszpa by była jakaś z HD2xxx… :slight_smile:

No nic skoro tak twierdzisz to może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie 256MB i będzie 2x256. Dziękuje za wszystkie porady :slight_smile: