Jaką pamięć RAM dokupić?

(Tosini) #1

Na wstępie chciałabym powiedzieć że jestem ZIELONA w te klocki i potrzebuje państwa pomocy. Mój komputer ma już parę lat i bardzo wolno chodzi. Wymyśliłam sobie, że dokupię pamięci RAM. Oczywiście nie mam pojęcia jak się za to zabrać żeby to wszystko grało i buczało( i przy okazji żeby nie spalić kompa :wink: ) Oto kilka informacji o moim komputerze wygenerowanych programem Everest które WYDAJĄ mi się potrzebne. http://wklej.org/id/ae859463c0 . Nie chcę zostać "nabita w butelkę" przez jakiegoś miłego pana sprzedawce w sklepie komputerowym, który oczywiście będzie chciał mi wcisnąć coś najdroższego. Bardzo proszę o poradę - co najlepiej kupić ?

(Tosini) #2

PS. i jeszcze to

------ [sPD]------

[DIMM1: RM56D281TA-27BC]

Właściwości modułu pamięci:

Nazwa modułu RM56D281TA-27BC

Numer seryjny Brak

Rozmiar modułu 256 MB (1 rank, 4 banks)

Typ modułu Unbuffered

Typ pamięci DDR SDRAM

Szybkość pamięci PC2700 (166 MHz)

Szerokość modułu 64 bit

Napięcie modułu SSTL 2.5

Metoda detekcji błędów Brak

Szybkość odświeżania Zredukowana (7.8 us), Self-Refresh

Taktowanie pamięci:

@ 166 MHz 2.5-3-3-7 (CL-RCD-RP-RAS)

Własności modułu pamięci:

Early RAS# Precharge Nieobsługiwane

Auto-Precharge Nieobsługiwane

Precharge All Nieobsługiwane

Write1/Read Burst Nieobsługiwane

Buffered Address/Control Inputs Nieobsługiwane

Registered Address/Control Inputs Nieobsługiwane

On-Card PLL (Clock) Nieobsługiwane

Buffered DQMB Inputs Nieobsługiwane

Registered DQMB Inputs Nieobsługiwane

Differential Clock Input Obsługiwane

Redundant Row Address Nieobsługiwane

(Sk91) #3

Odpowiedz jest bardzo prosta. Dokup taką sama jak masz. Więcej jak 512mb ram Ci nie potrzeba.

(Kabuto1378) #4

Droga koleżanko po mijając to że w ten zabytek nie warto dołożyć ani złotówki to chciałbym Cię poinformować, że kupno pamięci ram nie przyspieszy znacząco pracy komputera a właściwie nie przyspieszy tylko poprawi komfort użytkowania- dane nie będą tak często doczytywane z dysku. Chcesz przyśpieszyć musisz kupić nowy procesor tylko że to też trochę bez sensu- patrz zdanie pierwsze.

Twója płyta główna obłsuguje pamięci DDR ty masz pamięci o zegarze 166 (333MHZ) dlatego preferowane jest byś kupiła (jak chcesz kupić) drugą kość 256Mb 166Mhz. Jak dla Ciebie wystarczającą ilością ram-u będzie 512 mb -2x256Mb.

Dla orientacji koszt nowego komputera (stara obudowa, dyski twarde i CD, nowa płyta główna zintegrowana karta dźwiękowa i graficzna, procesor, pamięć Ram, zasilacz) to ok. 500-600 za taką sumę odczujesz 3-4 wzrost prędkości.

(Emilmlo) #5

Widzę że chyba jest zaniżone taktowanie procesora zamiast 1.47 GHz jest 1.1 GHz wina FSB, powinno być 133 MHz a nie 100MHz.

Co do ramu to trzeba kupić DDR

Polecam te

http://www.allegro.pl/item337685719_512 ... sklep.html

lub

http://www.allegro.pl/item333176543_str ... tanio.html

Obecne sprzedaż lub kup takie same jak masz

opis tej płyty jest tu

http://www.in4.pl/recenzje/ecsk7s6a/index.htm

Nie wiadomo jaki ma dysk twardy bo jak jest wolny to koniecznie trzeba zmienić go, bo będzie bardzo przymulał system na nowym kompie.

(Tosini) #6

Jak to można naprawić ?

(Sk91) #7

Ja bym Ci poradził zrobić coś takiego.

Płyta główna- Gigabyte GA-P31-DS3 - 170zł

Procesor- Dual Core E2160- 200zł

Goodram 1GB ram 667 Mhz -50zł

Grafika 7300GT 256MB DDR2 - 180zł

Dysk twardy Seagate 160GB- 140zł

Zasilacz Modecom MC 350W - 110zł

I masz nowego kompa na którym też można pograć. :wink:

Naprawdę nie ma sensu inwestować w tak stary komputer, bo nie ważne co zrobisz i tak będzie wolny. :expressionless:

(Tosini) #8

Nie mam zamiaru inwestować w ten komputer więcej niż stówkę - mam inny nowszy.Grać na nim nie mam zamiaru :slight_smile: No czasem lubię zagrać w AGE of Empires II hehe :smiley: ale do tego nie trzeba jakiejś kosmicznej technologii.A do oglądnięcia filmu wystarczy. Problem zaczyna się wtedy kiedy na raz włączone jest za dużo programów. Chce tylko wycisnąć z tego dziadka tyle ile się da małym kosztem. Czyli będzie ok jeśli do tego 256MB dodam 512MB ? Jeszcze jakby mi ktoś napisał o co chodzi z tym całym taktowaniem i jak ewentualnie można to naprawić to bym była już całkiem happy :slight_smile:

(Sk91) #9

Żeby działało kilka programów naraz dość szybko potrzebna jest nie tylko pamięć ram ale także procesor. Nawet jak dołożysz do swojego komputera 512MB to i tak tego nie odczujesz. Ja miałem 512mb i Semprona 2,0Ghz, potem dokupiłem 512mb ramu i co się okazało? Nic. Zero wzrostu wydajniści, może nie który gry działały trochę szybciej ale trzeba pamiętać ze miałem procka 2,0Ghz. Uwierz mi nie ma sensu pakować w niego 100zł.

Ten komputer który Ci poleciłem nie służy do grania. Jest to wydajny komputer do internetu, filmów itp. Zdziwiła byś sie jaką była by różnica w wydajności :wink: chociaż zastanawiam się czy dobra grafike wybrałem, czy nie leszpa by była jakaś z HD2xxx... :slight_smile:

(Tosini) #10

No nic skoro tak twierdzisz to może faktycznie najlepszym rozwiązaniem będzie dokupienie 256MB i będzie 2x256. Dziękuje za wszystkie porady :slight_smile: