Jaką pamięć RAM kupić?

Chciałabym powiększyć pamięć RAM ale nie mam zbyt dużo o tym pojęcia jaka będzie dobra. Aktualnie mam 512MB i chcę powiększyć do 1GB. Wiem, że dobra będzie DDR PC3200 i mam kilka pytań:

  1. W danych z CPU-Z jest napisane 200MHz a w PC3200 są dostępne tylko 400MHz

  2. Czy mam 2x po 256MB czy tylko jedną 512MB w komputerze? W CPU-Z widać SLOT 1 i 2 po 256MB.

  3. Czy jeśli mam tylko jedną 512MB to mogę dokupić drugie tyle by było taniej?

  4. Czy musi być takiej samej firmy? Gdzieś przeczytałam, że lepiej by tak było.

Poniżej dane z CPU-Z.

63162393.th.jpg 59451599.th.jpg 22841536.th.jpg

Tak Masz racje wygląda na to że masz 2 kości po 256 MB PC 400 Mhz

Zamim jednak kupisz pamięć sprawć czy posiadasz wolne sloyt na pamięć

W sieci znalazłem informacje, iż płyty główne “K8m800” posiadają 2 sloty na pamięć.

Może się mylę ale na początek warto sprawdzić

Jeśli masz wolne sloty to lepiej kupić kość 512 MB

Jeśli faktycznie są tylko 2 sloty a w nich 2x256MB to mogę zamiast jednego włożyć 1GB (byłoby 1GB+256MB)? Jak z firmą? Lepiej by były tej samej?

Mogą być tej samej aczkolwiek nie koniecznie. Najważniejsze, żeby MHz jaki i CL się zgadzało.

Nie otrzymałam odpowiedzi na to pytanie :frowning:

Hej,

Łatwo sprawdzić, w ile slotów wyposażona jest płyta główna. W programie CPU-Z w zakładce SPD rozwijasz pole kombi Memory Slot Selection - pojawi się ich tyle, w ile slotów wyposażona jest płyta główna.

Teoretycznie możesz. Warto jednak sprawdzić, czy płyta główna da radę obsłużyć moduł 1 GB - informację o tym powinieneś znaleźć z instrukcji do płyty głównej.

Pozdrawiam,

Dimatheus