Jaką pamięć RAM kupić?

Witam,mam pewne pytanie odnośnie pamięci RAM.

Mało wiem o komputerach,więc proszę o małą pomoc.

Otóż teraz mam 1,5 pamięci RAM.Wiem,jest to za mało.

Chcę kupić nową wiekszą pamięć RAM (2x 8GB lub 2x4 GB)

Tylko właśnie z jakiej firmy wybrać,noi czy zmiana pamięci ram zmieni wydajność komputera.

Windows 7 HP

Cześć

Najpierw sprawdź ile i jakie pamieci możesz zainstalować na swojej płycie głównej.

Dołożenie pamięci do np. 4GB zapewne zwiększy wydajność ale nie znając reszty podzespołów które posiadasz trudno jednoznacznie stwierdzić jak bardzo.

Dobra to ja mam 3 wejścia

Procesor: AMD Athlon 64, 1800 MHz 2800+

Karta Graficzna: ATI Radeon 9550

Windows 7 Home Premium 64

Pamięć: 1,5 GB(jak pewnie się domyślacie 3x500 MB)

Płyta główna:Noi właśnie nie wiem jaką mam,sprawdzałem EVERESTEM wykazał że nie może znaleźć)

Cześć

Spróbuj sprawdzić model płyty głównej programem CPU-Z, zakładka Mainboard.

Ms-7030

Sprawdziłem:http://www.erenumerique.fr/images/cartemere/20040608/msi_nf250.jpg

I na to wygląda że dobrze odczytał.

Jak widać 3 sloty wejściowe RAM.

Cześć

Moim zdaniem dołożenie pamięci do tego zestawu nie ma sensu. Wydajności i tak przez dołożenie pamięci nie zwiększysz.

Lepiej zacząć zbierać fundusze na nowy i bardziej przyszłościowy zestaw.

Dodanie pamięci Ram

Obojętnie jakiej klasy są inne podzespoły na pewno przyspieszy start systemu oraz wszelkich aplikacji systemowych.

Zdecydowanie łatwiej i szybciej komputer będzie pracował na tak zwanym Multitasking - czyli na wielu otwartych i działających aplikacjach

Otwarty i działający program jak Office- radio lub tv online także filmy i program graficzny plus kilka stron przeglądarki i chociażby jakakolwiek gra .

Wszystko to lub tylko 2 lub 3 z takich aplikacji działających jednocześnie - będzie bardzo wyraźny postęp i płynność działania komputera.

Jednakże tylko na win 7 64 bit i minimum Windows 7 home premium.

Windows 7 Basic nie będzie nigdy używał więcej niz 2 GB Ramu.

Firma raczej nie ma znaczenia - ponieważ wiele firm jakie zobaczysz są przeważnie podfirmami takich firm jak chociażbyśmy Samsung ,a służą do promocji i sprzedaży na przykład ramu. Wiec kieruj się ceną - wiadomo im mniej wydasz tym lepiej będziesz się czuł :smiley:

Cześć

MM6521 jeżeli uważasz że dołożenie pamięci do tego zestawu bardzo wyraźnie go przyśpieszy, i jest remedium na wszystkie problemy to gratuluję poczucia humoru.

Nie wiem czy inwestycja w pamięci, zapewne DDR1, jest opłacalna - moim zdaniem nie.

A już kompletną pomyłką jest instalacja na tym komputerze systemu w wersji 64 bitowej.

Czas już pomyśleć o nowym, bardziej przyszłościowym zestawie.

Otwórz kompa , wyciągnij jedną pamięć i odczytaj co tam na niej pisze . Kup taką samą np. 3x1GB , więcej ci nie potrzeba do tego sprzętu .