Jaką pamięć RAM kupić?

(Rumblever) #1

Witam,mam pewne pytanie odnośnie pamięci RAM.

Mało wiem o komputerach,więc proszę o małą pomoc.

Otóż teraz mam 1,5 pamięci RAM.Wiem,jest to za mało.

Chcę kupić nową wiekszą pamięć RAM (2x 8GB lub 2x4 GB)

Tylko właśnie z jakiej firmy wybrać,noi czy zmiana pamięci ram zmieni wydajność komputera.

Windows 7 HP

(rgabrysiak) #2

Cześć

Najpierw sprawdź ile i jakie pamieci możesz zainstalować na swojej płycie głównej.

Dołożenie pamięci do np. 4GB zapewne zwiększy wydajność ale nie znając reszty podzespołów które posiadasz trudno jednoznacznie stwierdzić jak bardzo.

(Rumblever) #3

Dobra to ja mam 3 wejścia

Procesor: AMD Athlon 64, 1800 MHz 2800+

Karta Graficzna: ATI Radeon 9550

Windows 7 Home Premium 64

Pamięć: 1,5 GB(jak pewnie się domyślacie 3x500 MB)

Płyta główna:Noi właśnie nie wiem jaką mam,sprawdzałem EVERESTEM wykazał że nie może znaleźć)

(rgabrysiak) #4

Cześć

Spróbuj sprawdzić model płyty głównej programem CPU-Z, zakładka Mainboard.

(Rumblever) #5

Ms-7030

Sprawdziłem:http://www.erenumerique.fr/images/cartemere/20040608/msi_nf250.jpg

I na to wygląda że dobrze odczytał.

Jak widać 3 sloty wejściowe RAM.

(rgabrysiak) #6

Cześć

Moim zdaniem dołożenie pamięci do tego zestawu nie ma sensu. Wydajności i tak przez dołożenie pamięci nie zwiększysz.

Lepiej zacząć zbierać fundusze na nowy i bardziej przyszłościowy zestaw.

(Conclusion) #7

Dodanie pamięci Ram

Obojętnie jakiej klasy są inne podzespoły na pewno przyspieszy start systemu oraz wszelkich aplikacji systemowych.

Zdecydowanie łatwiej i szybciej komputer będzie pracował na tak zwanym Multitasking - czyli na wielu otwartych i działających aplikacjach

Otwarty i działający program jak Office- radio lub tv online także filmy i program graficzny plus kilka stron przeglądarki i chociażby jakakolwiek gra .

Wszystko to lub tylko 2 lub 3 z takich aplikacji działających jednocześnie - będzie bardzo wyraźny postęp i płynność działania komputera.

Jednakże tylko na win 7 64 bit i minimum Windows 7 home premium.

Windows 7 Basic nie będzie nigdy używał więcej niz 2 GB Ramu.

Firma raczej nie ma znaczenia - ponieważ wiele firm jakie zobaczysz są przeważnie podfirmami takich firm jak chociażbyśmy Samsung ,a służą do promocji i sprzedaży na przykład ramu. Wiec kieruj się ceną - wiadomo im mniej wydasz tym lepiej będziesz się czuł :smiley:

(rgabrysiak) #8

Cześć

MM6521 jeżeli uważasz że dołożenie pamięci do tego zestawu bardzo wyraźnie go przyśpieszy, i jest remedium na wszystkie problemy to gratuluję poczucia humoru.

Nie wiem czy inwestycja w pamięci, zapewne DDR1, jest opłacalna - moim zdaniem nie.

A już kompletną pomyłką jest instalacja na tym komputerze systemu w wersji 64 bitowej.

Czas już pomyśleć o nowym, bardziej przyszłościowym zestawie.

(Arek19700) #9

Otwórz kompa , wyciągnij jedną pamięć i odczytaj co tam na niej pisze . Kup taką samą np. 3x1GB , więcej ci nie potrzeba do tego sprzętu .