Jaką pamięć ram wybrać do płyty głównej Gigabyte M61PM-S2

Witam chciał bym dokupic ram do mojego komputera i nie wiem jaką .

Wiem że mam ddr2 , gdy weszłęm w CPU-Z i w podkategorie Mainboard pisze ze mam płyte główną:

 

-Manufactuer : Gigabyte Technology Co. Ltd.

-Model : M61PM-S2

  

  • BIOS:

 

-Brand :Award Software International Inc.

-Version:Beta F9c

-Date:03/10/2008

 

Dodam jeszcze że gdy sciągne obudowe komputera na slotach pamieci ram sa 2 kolory ( żółty i czerwony)

żółty jest zapełniony pamieciom fabrycznom (2 kości po 512)

a czerwony jest pusty

CHciałbym sobie dokupić jeszcze z 2 Gb w 2 kościach ( po 1 Gb)

 

Jaką wybrać pamięć wybrać?

Najlepiej tego samego producenta i o tych samych parametrach. Typ DDR2 oczywiście.

tylko właśnie nie wiem jakie mam częstotliwości itd.

CPU-Z zakładka Memory.

ale gdy wejde na alegro to wyskakuje kilka pod kategori i moje pytanie bzmi jaka mam wybrac i jeszcze sie pytam o te 2 kolory slotów ponieaz wiem za kazdy kolor ma inne taktowanie czy coś

 

http://allegro.pl/pamiec-ddr2-dimm-15834?ref=electronics-layer-main

Kolory oznaczają dual channel - te same pamięci powinny być wpięte w sloty o identycznych kolorach.

Generalnie te powinny pasować http://allegro.pl/pamiec-ddr2-2gb-2x1g-pc2-6400-800mhz-dual-i3810969870.html

co oznacza generalnie (może się czepiam ale nie chce żeby się coś stało ) a z kąd mogę się dowiedzieć ze muszę mieć takie częstotliwość ( ty podałeś ze na allegro mam 800MHz) .

A czy opłaca się kupić używane ?

Jak kupisz pamięci 800MHz to będą w stanie też działać z mniejszymi taktami (667, 533MHz). Co do zakupu pamięci używanych, to te podzespoły praktycznie nie zużywają się, więc nie ma obaw o szybką awarię. RAM nie pracuje też w dużych temp. (chyba że ktoś mocno je kręci), z resztą niektórzy producenci dają na pamięci dożywotnią gwarancję. Nowe DDR2 będą droższe (jakieś 70zł za 1GB).

ale z kąd mam wiedzieć jakie mam taktowanie jak wejdę w CPU-Z i w memory to jest tam kolumna DRAM Frequency i w niej jest napisane  (to jest chyba taktowanie) ktorę wynosi jakieś 250 MHz ale się zmienia czy to ma jakieś znaczenia

 

a gdy wejde w podkategorie SPD można wybrać slot i gdy wybieram jeden  z fabrycznych jest tam rubryka (Max Bandwidth) i tam jest napisane PC2-5300 (333MHz) czy to ma jakieś znaczenie ?

kalotkaa , na forum używamy polskich znaków diakrytycznych (ą, ć, ę, ń i tak dalej). Proszę - korzystając z przycisku Edytuj (na dole pierwszego posta po prawej stronie) - wyedytować swoje dwa ostatnie posty. Zignorowanie tej prośby będzie skutkować przeniesieniem tematu do kosza.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Wrzuć screen z tej zakładki jak możesz, bo to taktowanie wygląda nietypowo.

z której ? Dodam że mam windows 7

Memory i przy okazji SPD też możesz.

screeny

post-228544-0-34374200-1388329682_thumb.

post-228544-0-89724100-1388329697_thumb.

Pamięci masz aktualnie Geil 667MHz, więc modele 667 i 800MHz będą ok.

Procesora podkręconego może nie masz?

nie wiem ale raczej nie mam wrzucic jakies screeny z CPu-Z jak tak to z jakiej podkategori?

Możesz wrzucić z pierwszej zakładki, najlepiej przy jakimś obciążeniu (np. benchmark w programie winrar).

a mogę jakąś gre ?

Może być.

screen

post-228544-0-59895200-1388331627_thumb.