Jaka pamięć RAM?

Jaką kupić pamięć RAM od 0 do 200 złotych do notebooka Dell vostro 15 3568?

Chcesz kupić nowe czy dokupić kolejne ?!
w każdym razie najlepiej zobaczyć specyfikacje płyty głównej i wybrać o tych samych parametrach podobnie jak z dokupieniem

Rozmontuj (i tak trzeba będzie zrobić w przyszłości) laptopa na tyle, by zobaczyć i sprawdzić oznaczenia istniejącej pamięci w jednym lub dwóch gniazdach. Potem odpowiedz na pytanie @Quassar

Jeśli chcesz dołożyć drugą, to najlepiej szukać identycznej, ale ubezpieczyć się w możliwość zwrotu. Czyli lepiej kupić używaną, bo jeśli rozpakujesz nową, może być problem ze zwrotem.
Po zamontowaniu pamięci należy zrobić ze dwa przebiegi programem MEMTEST, bo bywa całkiem często, że pamięć nie działa w parze prawidłowo i sypie błędami. Komputer się wtedy może uruchomić i działać, ale będzie się np. resetował, czy wyświetlał niebieski ekran.

Jeśli pamięć nowa, to trzeba się przede wszystkim upewnić czy jest literka L co oznacza pamięci niskonapięciowe. Jeśli jest, to tylko takie będą działały, jeśli nie to będą działały zarówno zwykle jak i L.

chcę dokupić kolejne ale o tych samych parametrach są za drogie

Jeśli kupisz o innych parametrach to istnieje spore prawdopodobieństwo, że nie będzie pracować poprawnie. No i nie będzie działać w dualu.