Jaką pamięć wybrać?

Witam serdecznie mam pytanie do każdego kto zna się i może mi pomóc.

Chciałbym poszerzyć pamięć moojego komputera i dokupić dodatkową pamięć mój komp.to INTER CELERON®CPU 3,06GHz 512MB RaM

i chciałbym dokupić 1Gb mam do wyboru

Pc-3200 DDR-400 DIMM RAM

PC-5300 Desktop DDR2 1024 DIMM

PC-6400 Desktop DDR2 800 DIMM RAM

Jak mógłby ktoś mi pomóc byłbym bardzo wdzięczny.

Dzięki

Podałeś dwa różne typy pamięci. Na pewno nie pasują wszystkie do Twojej płyty głównej. Proponuję podać model płyty

NVIDIA GeForce Fx5500 jednoprocesorowy komp. PC z interfejsem ACPI

Windows XP Home Edition

512 Mb 400-MHz DDR CL3

PC-3200u-30331

nie wiem czy o to chodziło.

Nie do końca o to, nie podałeś modelu płyty głównej. Pamięć możesz kupić typu DDR (ale nie DDR2)

Poszukaj np. tu: http://www.allegro.pl/search.php?string … 4294&buy=1

Oczywiście że nie o to chodziło ale podałeś chociaż typ pamięci (podejrzewałem że masz raczej DDR ze względu na Celerona) tak więc jedyną pamięć jaką możesz wybrać to DDR (DDR2 po prostu Ci nie będzie pasować). Najlepiej by było jakbyś podał swoją płytę główną bo wtedy się zobaczy ile pamięci tam w ogóle możesz wsadzić, oznaczenie modelu jest najczęście pod slotem PCI (taki biały szeroki slot) lub pod CPU (procesorem). Podaj te oznaczenie tutaj i będziemy wiedzieć na pewno, poza tym zalecam przesiadkę na nowszą płytę główną i procesor itp. bo już stare części stają się droższe niż DDR2 które są na przykład szybsze przez co lepsze no ale jak możesz kupić tylko pamięć to leć w DDR (1).

Przy okazji zakupów pamięci DDR pamiętaj aby starać się kupić pamięci low density (mniejsza gęstość ) niż high density ponieważ high density mogą Tobie nie działać (mają o wiele mniejszą kompatybilność).

Jakoś nie potrafię znależć modelu a Everest znalazł mi to;

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

ID płyty głównej 11/11/2005-P4M800Pro-823-6A7L6M4AC-00

Nazwa płyty głównej Nieznane

Właściwości magistrali FSB

Typ magistrali Intel NetBurst

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 133 MHz (QDR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 4266 MB/sek

Właściwości magistrali pamięci

Typ magistrali DDR SDRAM

Szerokość magistrali 64-bitowy(a)

Właściwości magistrali mikroukładu płyty głównej

Typ magistrali VIA V-Link

Szerokość magistrali 8-bitowy(a)

Rzeczywista częstotliwość taktowania 67 MHz (ODR)

Efektywna częstotliwość taktowania 533 MHz

Przepustowość 533 MB/sek

a ewentualnie jaka płytę miałbym kupić i karte graficzna która by do tego wszystkiego pasowała.

Z tego co widzę to Twoja płyta główna to P4M800Pro firmy VIA (wystarczy ten kawałeczek wpisać do google i masz na pierwszym miejscu specyfikację płyty), z tego co widzę to obsługuje ona socket 775 (taki sam co procki Core 2 ) więc każda płyta główna obsługujące Core 2 i ze slotem PCI Express będzie dobra (płyty te raczej obsługują pamięci DDR2 rzadziej DDR3 ), co do karty to tanie karty ATI wystarczą , HD4830 albo HD4850.

Procka możesz z powrotem wsadzić więc w grę wchodzi karta, płyta główna i pamięć.

P.S. Niestety Twoja aktualna płyta jest już starusieńka i nie znajdziesz obecnie na rynku żadnej pasującej karty graficznej (chyba że ktoś sprzedaje jakąś starusieńką).

Płyty P4M800Pro (kilka odmian) obsługują pamięć DDR2, niektóre też starszą DDR. Maksymalnie możesz zainstalować 2 GB pamięci (2 x 1 GB), w tym samym czasie możesz używać tylko jednego rodzaju pamięci DDR lub DDR2.

Jeśli możesz to podaj dokładny i pełny symbol tej płyty odczytany z napisu, który się na niej znajduje.

Dobra mam jeszcze parę danych

Pole Wartość

Właściwości płyty głównej

Producent MICRO-STAR INTERNATIONAL CO., LTD

Nazwa MS-7211

Wersja 1.00

VT8237R PLUS

0547 CD

2IA 095 2161

Nie wiem co jeszcze mógłbym podać.Powiedzcie czy lepiej dodać tylko dodatkową pamięć (moim dziewczyną zależy żeby grać w Simsa3 a tam min.to 1Gb)czy lepiej już zmienić płytę główna ,karte graficzną itp.itd.

Dziękuję za pomoc .

Niestety bez porzdnego faceliftingu kompa sie nie obejdzie :slight_smile:

Mam jeszcze pytanko czy mogę dokupić pamięć 1GB dodatkowo do tej 512MGb co obecnie mam i czy obie będą działały czy lepiej wymienić na jedną ale większą.Dzięki.

Podałeś wcześniej 2 razy informacje o płycie głównej ale wydają mi się one trochę sprzeczne. W zależności którą informację bierze się pod uwagę to pojawiają się różne informacje informacje o producencie - Via, MSI lub ECS. Możesz otworzyć komputer i zrobić zdjęcie tej płyty głównej?

Witam wkleiłem obraz płyty w galerii,tytuł to :Moja płyta.

Mniejszych się tych zdjęć nie dało zrobić? Nic się z nich nie dowiemy, za malutkie i nie wklejaj ich tylko dodaj za pomocą opcji “Plik - Przeglądaj” na dole strony.

Dodałem jeszcze jedno.