Jaką pamięć wybrać?

Witam wszystkich :slight_smile:

Zwracam się z pytaniem, w jakim układzie kupić 4GB: 2 kości po 2GB) czy może raczej 4 kości po 1GB?

ja bym wybrał 2 kości po 2, w razie czego zostanie miejsce na dodatkowy ram, gdyby tych czterech było za mało…

4 x po 1 GB? :confused: Jak dla mnie bez sensu… Ja bym brał 2 x 2 albo nawet 1 x 4 GB :slight_smile: Nie wiem ile najwięcej teraz może mieć jedna kość.

OK. Mam jeszcze jedno pytanie: czy jest jakaś różnic jeśli kupiłbym teraz 2GB a za jakiś czas dorzucił kolejne 2, czy lepiej kupić 2 kości w trybie dual channel?

Jak masz pieniądze to bierz 2 po 2GB a jak nie bardzo z kaską stoisz, to 1 kość.

Tym bardziej że pamięci tanieją i za jakiś czas dokupisz sobie 2 kość taniej :).

możesz jedną kupić teraz, a drugą później tylko pamiętaj żebyś kupił taką samą kość z tą samą częstotliwością Mhz i z tymi samymi opóźnieniami, następnie umieszczasz drugą kostkę w płycie głównej w dual channel i wszystko gra

Dzięki wszystkim za odpowiedź:)

Podaj dokładny symbol płyty głównej, w przypadku starszych modeli może być problem z obsługą tej ilości pamięci RAM.

jak najbardziej konfiguracja 2x2GB będzie chodziło wydajniej i nie powinno być jakiś niedogodności (ja tak mam i wszystko hula).

Pozdrawiam :slight_smile:

@Cedar:

Mobo to MSI 770-G45 więc problemu nie powinno być.

zgadza sie tymbardziej jesli to ma byc 2x2gb 800mhz

Nie ma DDR3 800MHz :slight_smile: Planuję zakup kości 1333MHz.

albo cos lepszego np corsair 2x2GB 1333mhz cena? 250zł

Właśnie się zastanawiam nad producentem. Więc jeśli ktoś zechciałby się podzielić swoimi wrażeniami to będę wdzięczny:)

a gdzie takie tanie 4GB znajdę? :wink:

I jeszcze takie pytanie: czy jeżeli bym chciał do zestawu użyć dysk, który używam teraz, to nie powinno być problemów po usunięciu sterów do starego sprzętu i wyczyszczeniu rejestru?