Jaka pamieć?

Chciałbym prosić o radę bo nie zabardzo jestem w temacie i nie wiem czy mi to spasi.A minaowicie,mam 2 razy po 256DDR 333MHz i chce se jeszcze dokupić 512DDR 400MHz czy taki zakup jest odpowiedni i czy 333MHz będzie współpracowało z 400MHz.

jezeli masz 2 razy 256 i dokupisz 512 w jednej kosci to moga byc problemy ale nie musza :smiley:

To zależy od płyty głównej , niektóre płyty gł mają problemy z pamięciami , np. niektóre płyty obsłógują pamięci 3x266mhz, 2x333 i 1x400, jeżeli jest to nowa płyta lub starsza ale na chipsecie intela to nie powinno być żadnych problemów z pracą na róznych kosciach.

Ta co chcesz dokupić zwolni do tych kości co masz czyli do 333MHz.

Pozwolicie ze się dołącze do tematu:) Mam 256 Ram 400Mhz OEM i Asusa A7V8X-X i chciałbym dokupić sobie 512 MB Ramu tez na 400Mhz. Wszystko powinno byc chyba OK, co nie?? Tą kosc 512 mam zainstalowac w bank 1 (w miejsce starej a tamta dac do banku 2) czy w bank 2?? Moglibyscie to uzasadnic??:wink:

Nie ma znaczenia, w który “bank”. Wszystko powinno być OK.

Na markowych płytach nie powinno być problemu z dołożeniem pamięci,ale różnie to bywa.

Kupować pamięci PC3200 CL2 lub CL2.5 najlepiej markowe.

http://www.egielda.com.pl/?a=10&id=96

Nieraz występuje potrzeba aktualizacji biosu.

Zmiana zasilacza na mocniejszy.

Konflikt między modułami.

Konflikt między modułami,a płytą główną.

Zmiana modułu pamięci na inny.

Należy dokładnie wyczyśćić sloty pamięci i starą pamięć z kurzu.

Jak płyta nie obsługuje dualu,to sprzedać stary moduł i stosować jeden 512 MB lub 1024 MB,wtedy nie występuje konflikt między różnymi modułami pamięci lub pamięciami a płytą.

Bank obsadzać pierwszy,choć nie jest to regułą.

Do Dualu stosować dwa jednakowe moduły o tych samych parametrach i tego samego producenta.

Banki do dualu obsadzać zgodnie ze specyfikacją płyty.

Dzięki za rady :smiley: