Jaką pasta termoprzewodząca do procesora najlepsza?


(XxTwisTxX) #1

Posiadam procesor Intel Core 2 Duo E8200 2.66GHz i od paru dni procesor osiąga duża temperaturę nawet do 60 stopni a gdy było wszystko dobrze miał on temperaturę do 35 stopni. Czy wymiana pasty na procesorze pomoże jeśli tak to napiszcie jaka pasta jest najlepsza.


(Semtex) #2

http://chlodzenie.net/reviews/test-past ... y-i-fakty/ :slight_smile: Da ci jakiś obraz sytuacji.


(XxTwisTxX) #3

Czyli według tego co oni piszą to pasta Arctic MX-2 jest najlepsza tak?


(Semtex) #4

Jest dobra, sam jej używam ale Zalman STG II też b.dobry :slight_smile:


(Matadini) #5

Według mnie to powinieneś wyczyścić system chłodzenia od swojego CPU - jeżeli oczywiście tego jeszcze nie zrobiłeś :wink: i kupić "najprostszą" pastę bazującą na srebrze, zapewne taką miałeś do tego czasu albo i może gorszą i było dobrze. :wink: A "profesjonalnymi" pastami powinieneś się zainteresować się w przypadku kiedy będziesz chciał wykręcać jakieś kosmiczne zegary/osiągi ze swojego procesora. :smiley:


(Semtex) #6

Proszę Cię, nie siej herezji, MX II jest całkiem tania i dobra, równie dobrze może sobie majonezem cepa posmarować :stuck_out_tongue: tanie pasty przeważnie przewodzą prąd, jak ktoś nie ma doświadczenia to może sobie takim "mazidłem" namieszać i uszkodzić sprzęt, nie przeceniam wartości past i ich właściwości do zbicia temperatur na ultra lv. ale lepiej troszkę dołożyć i mieć spokój...


(Matadini) #7

Jeżeli wcześniej pewnie jechał na jakimś sylikonowym badziewiu - bez urazy :wink: - i miał spokój to co Ci chodzi z dokładaniem i spokojem? :smiley:


(Semtex) #8

To wtedy go pewnie sam nie aplikował... :stuck_out_tongue:

IMO, zmiana pasty na lepszą jest zawsze dobrym posunięciem.


(XxTwisTxX) #9

To według was jaka jest najlepsza pasta?


(Matadini) #10

Według mnie: nie kupuj czegoś, czego w gruncie rzeczy nie potrzebujesz. :wink: Ja bym kupił najtańszą możliwą pastę bazującą na srebrze i to by mi wystarczało w zupełności. :smiley:


(Psembol) #11

Ja zawsze używałem pasty arctic silver http://www.ceneo.pl/475454 taka powinna Ci wystarczyć a jeśli już chcesz coś konkretnego ( nie wiem po co ) to ostatnio miałem IC DIAMOND na bazie 7 karatowego diamentu :stuck_out_tongue: tak wygląda opakowanie http://images.sklepy24.pl/22872753/217/ ... t-1-5g.jpg i jest świetna , z tym że dużo z nią zabawy bo jest dość gęsta i musisz ją do wrzątku wsadzać i szybko rozsmarowywać ! Kup arctic silver , wystarczy spokojnie :slight_smile:


(XxTwisTxX) #12

Ok. Dzięki za pomoc :slight_smile:

-- Dodane 03.09.2012 (Pn) 11:37 --

A przed nałożeniem pasty należy zetrzeć starą?


(ak6) #13

Oczywiście i to bardzo dokładnie.


(XxTwisTxX) #14

Ok. Temat do zamknięcia.


(DebeściK_2012) #15

Jeśli uważasz, że 20 zł to dużo jak na świetną pastę łatwą w aplikacji to nie mam więcej pytań :stuck_out_tongue: