Jaka platforma Open Source?

(Rosiak115) #1

Witam,

mam pewien projekt, który zamierzam wydać na ogólnych zasadach open source, na licencji GNU/GPL v3.

Jakie możecie polecić platformy do prowadzenia takich projektów ? Projekt bardzo rozbudowany nie jest, póki co wersja desktop/server i raspberry pi. Znam systemy kontroli wersji git i bzr.

Zastanawiałem się poważnie nad launchpad, ale wydaje się bardzo rozbudowany i trudny w obsłudze.

Zależy mi aby była możliwość wysokiej kontroli projektu, przydzielania teamów, zarządzanie zmianami, jakieś uprawnienia etc.

(eranet) #2

GitHub

Jest to jeden z dedykowanych serwerów obsługujących GIT/BZR/JEB/IO/IAN. Do obsługi są setki retrapów typu TortoiseHQ

(Rosiak115) #3

Słyszałem o nim wielokrotnie (z samego git-a korzystałem dosyć długo). Czy ma możliwości o których pisałem ? Tzn. Przydzielanie teamów, itp.

(Krystian Rosinski) #4

Desktop/server + RasperryPi == projekt w Pythonie? Jeśli tak to polecam sprawdzić czy Bitbucket spełnia oczekiwania. Platforma napisana w Pythonie (Django), podstawowy system kontroli wersji Mercurial również. Git też jest wspierany. Bitbucket ma kilka wyróżniających go cech jak np. nielimitowane, darmowe repozytoria prywatne, możliwość edycji kodu online itd.