Jaka płyta do Intel Core2 Duo

Jak zainwestujesz te 900zł które zaoszczędziłeś na np. Ram ewentualnie grafike to bedzie najlepszy wybór.

Nie przesadzaj, to nie jest tak duża różnica, żeby odkładac 2x tyle!

Lepiej za ta cene kupić więcej ramu. Różnica nie będzie w codziennej pracy…

może jakiś kompromis np. E6400 + dodatkowa pamięć w postaci takich jakie już mam czyli jeszcze jeden zestaw GeIL Dual Ultra DDR2 2x512MB 667MHz. Czy może lepiej już kupić GeIL DUAL ULTRA 2X512MB 800 MHz, oczywiście dual channel?

Witam!

SubZero to zależy czy będziesz bardzo kręcił, czy nie… jak nie to lepiej 667, bo uzyskasz na nich lepsze timingi, a jak będziesz kręcił ostro, to lepiej 800 bo nie będą blokować OC.

McDracullo - owszem masz racje w momencie, kiedy nie dysponujemy wystarczającą ilością funduszy.

Jak komuś starcza na E6600 i RAM to po co ma kupować E6300?

Suma sumarum wszystko zależy od funduszy.

wiesz ja nie jestem maniakiem kręcenia a więc chyba kupię 667 i E6400 na dwa lata wystarczy :smiley: a później będziemy myśleć co dalej

dzięki wszystkim za cierpliwość i pomoc

Pozdrawiam.

PS. Jak macie jeszcze jakieś sugestie to piszcie :smiley:

płytki z 680i SLI są wadliwe więc odradzam

Ja bym takiego nie kupił, bezsens 200 czy 300 zł dla ~200 MHz więcej.

Ram sprzedaj te i kup 2x 1GB Goodram 667, jak dla mnie lepsze robione w Polsce, a nie jak Geile gdzieś na Taiwanie ;] moje chodzą na 4-3-3-12.

może dla Ciebie są lepsze :slight_smile:

PS. to że Tajwan to nie znaczy że są gorsze od tych Goodram a oznacza jedynie że producent więcej zarobi bo części te same co w europie ale tańszy koszt produkcji :slight_smile:

toś porównał OC, a wiesz co dzieli te 2 procki?

Mnożnik.

(7)6300 i(9)6600

odejmij sobie od 3,6GHz 800MHz to wyjdzie Ci taktowanie 6300 przy fsb 400.

A to, że mniejsze ma taktowanie 6300 to “wina” mnożnika…

Co do płyty głównej to polecam Asusa P5B Deluxe, jest bardzo wypasiona, tzn. ma wiele przydatnych funkcji do tego 1GB RAM 800 MHz jakiejś dobrej firmy, np. Geil i kartę graficzną Galaxy 7600GS Zalman.

mam coś takiego:

GeIL DUAL ULTRA DDR2 667 2x512

GF 7800 GT GAINWARD

a więc tego nie muszę wymieniać a jedynie mogę jeszcze dokupić sobie taki sam zestaw pamięci do pary z tym pierwszym :slight_smile:

Myślałem, że nie masz karty graficznej, ale ta GF 7800 jest lepsza od 7600GS, a jeszcze jakby ta Twoja była Gainward Golden Sample to jeszcze lepiej. :slight_smile:

taka właśnie jest tylko już tego nie pisałem :slight_smile:

a dokładnie nVidia GF 7800GT GAIWARD Golden Sample

No to masz dobry materiał do podkręcania. :slight_smile: (oczywiście w granicach rozsądku)

wiem już mi to powiedzieli przy zakupie :slight_smile:

tylko nadal nie wiem jaki procek sobie strzelić bo na tego E6600 też mnie stać ale czy warto jak niedługo Intel wyda coś nowego. Średnio na dwa trzy lata coś wymieniam więc muszę coś wybrać żeby było w miarę dobre i mi na tyle starczyło

Witam!

Jak Cie stać to bierz E6600 bo osiągniesz na nim bez większych problemów to co, u E6300 jest już zadyszką.

Temperaturę będziesz miał dużo niższą no i nie trzeba tak wysokiego FSB - 400 wystarczy (przy mnożniku 8 to 3,2GHz a przy mnożniku 9 to już 3,6GHz).

Ja kupiłem E6600 i jestem bardzo zadowolony, a jak zmienię chłodzenie na wodne to jeszcze podbije do 4GHz (chociaż jak już pisałem można to osiągnąć też na chłodzeniu powietrzem).

to jeszcze takie pytanko czy te płyty główne co są teraz produkowane(chodzi mi o płyty do 800 zł) będą obsługiwały ten nowy procek Intela?

Witam!

Nie wiem, nic nie napisali o płytach…

Intel: pierwsze układy w technologii 45nm

Intel® 45nm Technology Will Take Future Platforms to New Performance-per-Watt Levels

wszystkich firm?