Jaka płyta do Intel Core2 Duo

Witam wszystkich!

Słuchajcie kupuję procesor Intel Core2 Duo E6600 2.40 GHz i chciałem się zapytać użytkowników jaką płytę by do niego polecili tzn GIGABYTE czy ASUS?? Płyta może być tak do 800zł

dzięki i pozdrawiam

Ja bym brał którąś z tych:

Asus P5B Deluxe

Asus P5W64 WS Professional

Asus Commando

Asus P5N32-SLI Premium/WiFi-AP

okolice 800zł :mrgreen:

jednak czy aż tak drogą płyta jest Ci potrzebna?

Lepiej kupić Asusa na nForce 650i za 430 zł i dołożyć np. do ramu, zasilacza lub czegoś innego, E6600 to trochę bezsensowny zakup, 4 MB podręcznej pozostaną nie wykorzystane, tak samo SSE4 (chyba że będziesz uruchamiał 2 systemy operacyjne jednocześnie), E6300 z nowszej rev. L2 pobierają mniej prądu.

ja bym ci polecił Asuska P5B tania, wydajna…

Lepiej weź Asus P5n32-e sli lub z firmy eVGA. Obie są na nForce 680i (mają SLI). Czasami lepiej trochę dołożyć - sprzęt będziesz miał dłużej na czasie, a poza tym nowe są wydajniejsze.:mrgreen:

W kwesti procka Tobi ma rację.

Lepiej dołożyć to co zostanie z 800 do konkretnego ramu ew. większej ilości.

Sam mam Asus P5N-E nForce 650i i jestem bardzo zadowolony. fsb 450 robi z palcem w… kopie :wink:

A kupiłem ją za 436 zł.

a co powiecie o tej płycie

http://www.komputronik.pl/pelny.php?id=30078

może rzeczywiście z prockiem to przesada

to może coś takiego? Intel Core2 Duo E6400 2.13 GHz

Nie opłaca się. e6300 podkręcisz lekko do wartości e6400 a i w góre jeszcze pójdziesz.

Naprawde potrzeba Ci AŻ tak droga płyta gł. ??

300 zł taniej i masz naprawdę dobrego mobasa…

Bardzo fajna, sam ją posiadam. Jeśli zależy Ci na tym jakie ma opcje OC to mogę zrobić zdjęcie i wrzucić na forum.

w sumie to nie,ale gdybym się tak zastanowił to nic bym nie musiał chyba kupować bo mam chyba całkiem jeszcze dobry sprzęt a mianowicie

Pentium 4 3.0 GHz (Prescott, 64-bit)

GA 8N-SLI Pro

TAGAN 480W

GeIL DUAL ULTRA DDR2 667 2x512

GF 7800 GT GAINWARD

Seagate 7200.10 2x250GB SATA II 16MB

Co o tym sądzicie i czy coś byście zmienili w takim sprzęcie?

Ps.tylko nie pytajcie do czego mi lepszy sprzęt :slight_smile:

Zmień płytę i procesor na Core 2 Duo.

Asus na nF 650i i Core 2 Duo E6300.

Z tego co policzyłem chciałeś na modyfikacje wydać ~2000 zł

A tak za ~1100 masz porządny upgrade :mrgreen: zaoszczędziłeś 900 :stuck_out_tongue:

no to już wiem co chyba kupię ale mam jeszcze jedno pytanie a mianowicie:

o ile jest bardziej wydajny ten procek E6300 1.86GHz od tego mojego pentium 4 3.0GHz??

O tyle razy lepszy, że nawet ludzie nigdy się nie doliczyli :stuck_out_tongue:

tak na oko dużo, mój jest wydajniejszy.

porównaj

http://www23.tomshardware.com/cpu.html

no tak zgadza się ale jak wydam te 2000 to będę miał spokój na jakieś dwa lata prawda??

no chyba że się myle

NA dwa lata będziesz miał spokój z tym za 1100. I tak potem trzeba będzie wymienić.

a jak bym kupił tego E6600 to na ile będę miał spokój z prockiem bo wiadomo że inne rzeczy będzie można wymieniać stopniowo

Na niewiele więcej, Intel pracuje nad 2 projektami proców w niższych tech wykonania, AMD i IBM mają w planach 45/25/22nm, jak chcesz grać dłużej to kup jakiegoś xboxa czy innego ps3.

Kupowanie modelu wyższego niż E4300 czy E6300 przynajmniej jak dla mnie jest bez sensem, proc podkręci się do 3 GHz lub wyżej.

Witam!

Tobi po pierwsze to Intel ma już bardzo zaawansowane prace w kwestii 45nm i nawet mają już działający procek w tej technogii - udało im się na nim uruchomić system. AMD natomiast ma to dopiero w planach, a jak wiemy u nich wprowadzanie planów w życie trwa bardzo długo.

Po drugie E6600 jest o niebo lepszy do OC jak E6300 - na E6600 na powietrzu osiąga się 4GHz, a wynik 3,6GHz nie jest niczym nadzwyczajnym.

Ja mam 3.2GHz przy FSB400 i Vcore 1,325V - czyli niższym, niż fabryczne i temperaturze 34*C idle i 42*C max stress w Orthosie (takie SuperPI dla dwurdzeniowców).

Jak założę wodne chłodzenie to zmieniam pamięci i uderzam w 4GHz - a tego E6300 po prostu nie zdoła zrobić.

Dla mnie zasada jest taka… jak nie masz kasy to kupujesz E6300, jak masz kase to kupujesz E6600, a jak sr** kasą to kupujesz X6800 z odblokowanym mnożnikiem.

ps. oto co Polacy zrobili z E6600 http://www.pimpmycase.pl/Kamill/news/news13d3.jpg