Jaka płyta gł. i czy zasilacz da rade?

Witam.

Przymierzam się do wymiany podzespołów i potrzebuję opini.

Procek będzie Pentium DC 2140 lub 2160

Ale jaka płyta do tego ?

-Foxconn P35A

-MSI P35 Neo F

-Gigabyte GA-P35-S3

-Abit IP35-E

Niezamierzam mocno kręcić, jak dojdę do 2.5 ghz to mi wystarczy(ale jak będzie więcej to się nieobrażę).

Do tego Radek HD2600XT, 1 giga ramu, dyska sata, nagrywarka dvd, karta sat. No i drugie pytanie czy mój Fortron 350 MDN® to uciągnie ?

Pozdrawiam.

FOXCONN bezapelacyjnie. nie radziłbym podkręcać na tym zasilaczu. na początek powinien wystarczyć. Ale później musisz zakupić coś lepszego.

Zastanowiłbym też nad kartą graf. może nadchodzący 8800GT ?

Gdybym był graczem to może tak ale do Battlefielda2, Falcona AF, Sims2 i filmów HD Radeon jest w zupełności wystarczający. Myślisz że ten Fortron nie uciągnie tego ? Jak narazie ciągnie A64 3000+ 2,5 ghz 4x 256ram, gf6600gt, nagrywarka dvd, 2xhd (sata+pata), karta sat, + do tego urządzenia na usb, joystick, tel, kierownica, pendrive.

Na Twoim miejscu poważnie zastanowiłbym się nad wymianą tego zasilacza, ponieważ sprzęt który chcesz złożyć trochę go obciąży.

Co do płyty głównej to trudno mi doradzić bo sam nie mam do tego szczęścia, ale z tych które podałeś - to miałem MSI i umarła po kilku dniach więc ja bym ją odradzał.

To że tobie się to zdarzyło nie oznacza że płyta nie jest dobra.

Czy weźmiesz Foxconna czy MSI to i tak będzie dobrze.

Tego Radeona za ile kasy kupujesz?

Dokup do tego Amacroxa 400

Za 350zł pasywny Gigabite.

No nic, może faktycznie trzeba będzie pomyśleć nad tym Amacroxem.

Chociaż zaczynam się zastanawiać nad AM2. :twisted:

Nie brałbym bo się będzie grzać (chodzi o grafę)

Oj będzie i to bardzo ale to tak w sam raz piecyk na zimowe chłody :lol:

A tak na serio to mam zamiar założyć wentyl “12” i puścić go na 1000rpm żeby nadal była cisza.

Jak msi to p35 neo2 fr albo fir, a nie wersje f, ta ostatnia jest sporo gorsza.

I tak niewiele pomoże.

Czekałbym na 8800GT

Czy ty masz problemy z czytaniem ??

Przecież fiero nie gra w gry które wymagają mocnej karty graficznej to nie potrzebna mu taka karta.

No i chyba zdecyduję się na MSI Neo2 FR bo mam okazję kupić w sklepie za 345zł. Chociaż wyczytałem w jednym z testów tej płyty że jest zabawa ze zworkami oraz ustawianiem timingów na pamięciach a jako że jestem laikiem w tych sprawach to mam jeszcze drobne wątpliwości.

to bierz foxconna p35A.

Pozwolicie że jeszczę trochę pomęcze w tym temacie :wink:

A co powiedzielibyście na taki procek; http://www.komputronik.pl/Procesory/AMD … ,id,43389/

Do tego np. taka płyta; http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ … id,30021/#

lub jakąś zaproponujcie w cenie do 300zł.

Cena będzie podobna ale który zestaw będzie wydajniejszy i że tak powiem przyszłościowy ?

A więc.

Intel 2160+ MSI P35 Neo2 FR

czy

AMD BE 2350 + GA M57SLI S4

Tak jak pisałem wcześniej będę kręcił ale niewiele tak żeby boxowy wentyl wystarczył i niewył przy tym jak dziki.

I może ktoś mi jeszcze poleci jakąś pamięć nie drogą max do 130zł 1 giga?

ja bym brał Intela

Ale co do amd to płytę główną jak już to foxconn n570

Ten, jak będziesz kręcił