Jaka płyta gł. pod C2D?

W tym gąszczu płyt niestety ciężko jest mi znaleźć coś odpowiedniego dla siebie bo dawno już przestałem kontrolować zachodzące zmiany. Byłbym wdzięczny za pomoc w doborze płyty gł. pod Core 2 Duo 4500 (a może lepiej zainwestować 4400?)

Wymagania jakie stawiam wobec płyty:

-3 gniazda PCI

-zintegrowana dźwiękówka 5.1 lub 7.1 (mile widziane wyjście cyfrowe… choć niekonieczne)

-obsługa sATA II

-ATX, nie microATX

Cena w okolicach 200-250zł

Stawiam zwłaszcza na firmy Asus i Gigabyte, ale jestem otwarty na inne sugestie i będę za nie bardzo wdzięczny.

w tej cenie nie kupisz ani jednej porządnej płyty pod core2duo.

http://www.allegro.pl/item229743315_gig … a_f_v.html

a na przykład to?

Gigaszroty - nie, do o/c sie nie nadaje, jezeli nie do o/c to moze byc

o/c mnie nie interesuje

w takim układzie będę wdzięczny za propozycje w podanych przeze mnie widełkach, a także poza nimi.

Nie nadeje sie do OC a nie kręcić C2D to grzech. Lepiej weż E2160 i foxcona p35 lub abita ip-35e.

Więc Kup Athlona 4000/5000+ i do tego DFI Infiniti Ultra II-M2 nF4

chyba przekonałeś mnie do tego Abita, tylko o ile słabszy jest ten E2160 od E4400? Jest sens oszczędzania tych 130zł?

Sam też masz GIGABYTE! A mój GIGABYTE bez problemu można ustawić na 460 FSB z 333.

Pewnie ~5% w grach

Tak w ogóle to po co będziesz kupował 2160/4400 jak nie będziesz kręcił…

Jak byś wział athlona to bez OC będziesz miał wydajniejszy zestaw

nie chce athlona, ta decyzja jest podjęta i niezmienna :slight_smile:

No i co z tego że idzie na 460 jak ma źle ustawiony strap i jest mało wydajny

Strap czyli co?

dla wszystkich zainteresowanych podkręcaniem procków na s. 775 zapraszam do lektury:

http://www.dzikie.net/index.php?art=int … ue&cpage=1

Fanboy Intela, czy na siłę chcesz kupić, żeby tylko mieć C2D? :?

Nadal nie wiem co to jest po przeczytaniu artykułu…

Zgadza się, fanboy intela. Firma Athlon bardzo skutecznie mnie do siebie zniechęciła swojego czasu.

C2D nie koniecznie, moze być DC o ile ktoś mnie przekona do słuszności tego wyboru.

albo czytałeś niedokładnie albo wcale…

żałuję, za ok 4. tyg zmieniam na Foxconn P35A :slight_smile:

a czym dokładnie, która seria procków ?? bo za równo slot A, socket A, 754, 939, jak i am2 były i są dobre i można je polecić każdemu.

chyba że masz na myśli amd k5 z lat 90tych :slight_smile: