Jaka płyta główna do 100zł pod E6400 i RAM 533MHz?

Dobry wieczór, 

mojej mamie w komputerze spaliła się płyta(dwa kondensatory) i jako, że komputer to jeszcze nie taki straszny trup i świetnie jej służy, szukamy czegoś w zastępstwie. 

 

Dane techniczne:

Intel C2D E6400

2GB RAM 533MHz GoodRAM

Asus 7300GT 256MB 128Bit

Zasilacz: Chieftec

 

Czy polecicie jakąś fajną płytkę do 100zł(używaną naturalmente :wink: która obsłuży ten procesor i RAM 533MHz?

 

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedzi.

Kup obojętnie jaką na socket 775, ale nową i z gwarancją.

Raczej nowej płyty za 100zł nie kupię, poza tym gdzie!?

 

Pytam jaka płyta, bo nie jestem obeznany i wolę kupić coś sprawdzonego.

 


 

Już sobie poradziłem i kupiłem Asusa P5B-VM.

 

Temat do usunięcia!

I dobrze, że sobie poradziłeś, ale zobacz ile masz nowych do 100 zł.

 

http://allegro.pl/plyty-glowne-socket-775-pentium-4-cel-10837?ref=electronics-layer-main&buyNew=1&price_from=0&price_enabled=1&price_to=100

Z obsługą DDR2 są 2 (słownie: dwie) sztuki, z czego jednej nie wsadzę do obudowy. 

Dobrze zrobiłeś kupując ten model, płyta jest niezła. Szkoda, że to nie pełny model P5B (BIOS z 02/2014 - a płyta ma już 8lat!), ale w porównaniu do tego serwerowego chłamu, z listy podanej przez JNJN nic lepszego byś nie wybrał.

Kupiłem ją tylko dlatego, że pisałeś o niej w innym wątku, niestety tylko ta trzymała się mojego budżetu, ale myślę że nic lepszego nie jest potrzebne, ta płyta najcięższy żywot będzie miała tylko wtedy kiedy mama będzie wstawiać zdjęcia na Dropboxa :slight_smile: Więc to tak jakby dlaniej dobra emerytura.

 

Może i masz rację, ale nowa z gwarancją  i wystarczająca do takiego kompa, to oczywiście moje zdanie.