Jaka płyta główna do gier pod Intel Core 2 Quad?

(sewer6) #1

Od pewnego czasu interesuję się grami typu CS GO, LOL, GTA V itp. Miałem zamiar złożyć sobie komputer dobry do gier (potrzeba mi tylko płyty głównej, procesora i RAMu), ale ograniczył mnie budżet i z tym muszę czekać jeszcze dobre ponad pół roku.  Mój dotychczasowy sprzęt (drugi w sygnaturze), mimo, że mocno odpicowany po prostu nie daje rady i w CS GO mam 40-50 fps, ale w chwilach stresu spadają do 15-20, także na wyższym poziomie gry jest to po prostu niedopuszczalne (GTA V wywala bluescreeny). Trafił ostatnio do mnie procesor Intel Core 2 Quad, ale niestety płyta w której się znajdował była spalona. Pomyślałem więc, że dokupię jakąś płytę do gier pod ten procesor zastępując spracowanego już ASRocka Alive NF4G-DVI z Athlonem 64 x2 5000+. Myślicie, że ten zestaw z C2Q i dobrą płytą zdatną do OC z czterema slotami DDR2  + grafika MSI Radeon HD 6670 na Windows Vista HP 64bit będzie sprawdzał w wymienionych wcześniej grach? Ale co ważniejsze czy opłaca mi się wydawać pieniądze na płytę główną, jeśli tak to jaką kupić? Ile zmuszony byłbym na nią wydać?

(drunkula) #2

Biorąc pod uwagę ile sprzętu Ci się przewala (sądząc po postach), inwestowanie w platformę raptem rok-dwa nowszą wydaje się mało sensowne. Obie platformy są z poprzedniej dekady.

(Odyniec_Stary) #3

To nie będzie zestaw do gier nawet z płytą do gier w nazwie. Nie warto. 

(sewer6) #4

Byłem młodym i głupim gałganem i postawiłem na swoje kupując  płytę główną DFI Lanparty LT LP X48 T2R z 1Gb starego, ale dobrego RAMu G.Skill za raptem 190 złotych. Upiekło mi się tym razem i jestem bardzo zadowolony z osiągów mojego komputera w grach, plusem jest również to, że DFI to najlepsze płyty do OC.