Jaka płyta główna do moich potrzeb?

Witam, serdecznie

Obecnie jestem na etapie składania komputera, głównie do grania.

Znalazłem kilka modeli, ale to nie jest to czego potrzebuję…

Zależy mi na kilkunastu parametrach:

-Pod procesory Intel na LGA 1155, konkretnie i3 i i5

-Byłoby super gdyby udało się uruchomić grafikę z procesora

-Obsługa DDR III z min. 4 gniazdami min. do 16Gb

-Obsługa SATA III i USB 3.0

-Najlepiej obsługa Ivy Bridge

-Płyta do OC

Nie chcę płyty Gibabyte, ponieważ już raz się porządnie nadziałem.

Cena do 400 zł, najlepiej do 350 zł.

W tej cenie musisz iść na kompromis i najlepszym wyborem będzie ASRock P67 Pro3 B3 - dobra do OC, najprawdopodobniej obsłuży procesory Ivy Bridge, jednak nie uruchomisz zintegrowanej grafiki = musiałbyś dopłacić do ASrock Z68 Extreme3 Gen3.

anther , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie,używając przycisku image.php?album_id=20&image_id=4038

Pierwszy raz słysze, że ASRock jest dobry do OC…

Czasy się zmieniają :wink:

Możliwe, że coś się zmieniło. Jak kupowałem mojego AMD’ka, to ASRocki były kastratami.

Zmieniło się, P67 PRO3 B3 to IMO najlepsza płyta w twoim budżecie :slight_smile:

@JARObb Właśnie dlatego nie chcę Gigabyte, bo właśnie ona kastrowała mojego Athlona.

Co prawda było to jeszcze za czasów socketu 939, ale taka nauczka już mi wystarczy, zwłaszcza, że już wtedy swoje kosztowała.

@Ascent Dzięki, za odpowiedź. Ta P67 PRO3 B3 rzeczywiście jest tym czego szukałem, i w dobrej cenie.

Znalazłem jeszcze jedną, podobną płytę, może ona jest lepsza?

http://www.asus.com/Motherboards/Intel_ … 155/P8H67/

Mam jeszcze pytanie jakiego chipsetu mam się trzymać, aby obsłużył to co napisałem wyżej i Ivy Bridge?

Płyta jest na chipsecie H67, więc nie zrobisz na niej OC, Ivy Bridge także najprawdopodobniej nie obsłuży - jedyna zaleta to obsługa zintegrowanej grafiki.

Płyty oparte na chipsetach “Z77, Z75, H77, B75, Q77 i Q75” obsłużą Ivy Bridge, prócz tego te procki będą obsługiwane przez część płyt z P67 i Z68 (zależy od hojności producentów).

Zawsze można poczekać te kilka tygodni na premierę Ivy Bridge i zobaczymy jak się rozwinie sytuacja :slight_smile: