Jaka płyta główna i ram?

Witam jaka jest najlepsza alternatywa dla płyty głównej ASRock M3A770DE ? chodzi mi głównie o płyty ASUSA a druga sprawa jakie ramy kupić zamiast GoodRam 2GB 1333MHZ? oczywiście ceny mogą być trochę większe od cen ASRocka i GoodRam-ów dziękuję za wszelkie odpowiedzi :slight_smile:

Chicco -> Hmm, to zależy do czego chcesz komputer wykorzystać,

czy chcesz mieć np.: dwie karty graficzne w trybie CrossFireX,

co np.: daje ASRock M3A770DE

Co do GoodRam - tak źle nie działają,

z doświadczenia polecam nieśmiertelnego Kingstona i Geil (ze względu na radiatory)

  • cenowo zbytnio się nie różnią (10zł taniej ma Geil).

Płyta główna ASRock M3A770DE i to w tej cenie,

znalazłem model nawet za 199zł, trudno będzie przebić.

gdy Asus M4A77TD PRO 770 jest o 100 złotych droższy,

a oferuje to samo.

Sam korzystam z płyty głównej opartej na chipsecie 785G

Gigabyte - chwalić ją sobie chwalę, ale gdybym miał teraz inwestować

  • to poczekałbym na wydanie płyt AM3+ lub brał płytę główną

z chipsetem AMD 880G lub wyższym

np.: Asus M4A88T-M (ma zintegrowaną kartę graficzną,

obsługę DDR3)

Karol

p.s. Co do Ramów, zainwestowałbym w 4GB Kingstona (2X2GB w Dual Channel),

szczególnie, że są naprawdę tanie - 265zł, rok temu kosztowały 350zł :stuck_out_tongue:

http://www.camino.pl/dimm-pc-1333-ddr3- … 34956.html

Nie zależy mi na Crossfire bo w przyszłości raczej grafika będzie wymieniana, a co do ASRocka to mam bardzo złe wspomnienia i ta firma kompletnie mi nie lezy w przeciagu trzech lat ok 5 razy wymieniałem płyty główne zawsze na ASRocka :expressionless: teraz chciałbym coś z 3 letnią gwarancją i pomyślałem o ASUSI-e możecie podać jakies zbliżone egzemplarze do tego ASRocka? a nad ramem to się zastanowię bo miałem brać 2GB ale chyba wezmę 4 :smiley:

Sam mam asrocka M3A770DE, sam składałem kompa i miałem pamięci Geile 2Gb, ale niestety sypały mi się blue screeny i dostałem w zamian kingstony, bo w firmie gadali mi że geile były dobre w ddr2 a teraz coś się posypały:/ A ja trafiłem właśnie na te które były ■■■■. . Cross jest ale w opcji z x4 więc prędkość jest słabiutka i raczej przyrost wydajności będzie nie wielki.

Pamięci brać to goodramy albo kingstony. Wracając do asrocka jest fajną płytką, mam najnowszy bios 1.7 , do tego obsługuje procki do 140W i phenoma x6 rdzeniowego. Ja nie narzekam, na asua nie było by mnie stać choć też chciałem kupić:/ Osobiście bym brał asusa jakbym miał kasę, ale bym szukał asusy które obsługują procki do 140W bo szukając płytek nawet na tanie asusy się natknąłem z 125W więc taka płytka na przyszłość będzie ograniczona-jeśli chodzi o wymianę procesora np na x6. Jak coś chcesz specjalnego się dowiedzieć o tym asrocku to pytaj ? !!

A pamięć możesz brać 1333mhz bo 1600mhz tylko w wypadku dla hardcorowych OC.

Pozdro

Dzięki za odpowiedź, wiem że ten ASRock jest bezkonkurencyjny w tej cenie ale jestem źle nastawiony do tej firmy i dlatego chce kupić ASUS-a tylko podajcie jakiś podobny model, bo nie wiem co kupić żeby odpowiadało ASRockowi mogę dołożyć do 50zł do tego ASUS-a a pamięci kupię raczej GoodRamy te 1333 MHZ :slight_smile: chociaż facet w sklepie mówił że one robione są z odpadów :smiley: ale w sklepie zawsze polecają to co im zalega :slight_smile: to proszę o jakies modele płyt głównych ASUS-a :slight_smile:

Teraz te płyty to całkiem inna klasa, kiedyś jak Asrock był filią Asusa to miał słabe płyty obecnie to oddzielna firma, i ma niektóre płyty lepsze od Asusa np M4A77TD PRO przy podkręconym procesorze obniża mu taktowanie w obciążeniu, co sensu nie ma, po to się podkręca żeby mieć tej mocy nieco więcej, i oznacza że sekcje zasilania w tym modelu zrobili słabą.

Inne jakie osobiście mogę polecić:

Gigabyte GA-MA770T-UD3P

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/888765

Mocna sekcja zasilania 8 sekcji na CPU 2 RAM, można zrobić konkretne OC, z mocnymi X6 da sobie radę bez problemu, GA na swoje produkty daje 3 lata gwar.

Od Asusa

Asus M4A88T-V EVO

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/1365698

Wygląda na następce M4N785TD-V EVO, a ona zła nie była.

Asrock 770 Extreme 3

Ludzie którzy pracują w sklepach sami są robieni z odpadów, większość to pajace nie znające się na niczym co robią, GR robi dobre pamięci, i testuje na różnych modelach płyt gł i zmiennym taktowaniu/napięciu, z resztą producentów PCB i kości jest nie wiele i to co masz w GR masz zwykle w Kingstonach, Patriotach i innych, różnica to że są składane w Polsce, a nie w Chinach czy innym dalekowschodnim państwie.

No słyszałem że ASRock teraz bardzo się poprawił i wiele osób chwali tą płytę i złego słowa o niej nie słyszałem… teraz to sam już nie wiem co mam kupić z jednej strony bardzo złe doświadczenia z płytami tego producenta a z drugiej atrakcyjna cena oraz to że nie można jej nic zarzucić i to że podobno ta firma robi w końcu dobre płyty… a nawiązując do ramu to innych pamięci jak GoodRam czy Kingston nie kupię bo moim zdaniem jakość wykonania nie ma nic do rzeczy skoro i tak gwarancja jest wieczysta :slight_smile: komputer chciałem złożyć w http://www.pc-media.pl/ ale jak mi zaśpiewali 150zł za złożenie to nie wiedziałem czy śmiać się czy płakać :smiley: złoże zamówienie w http://www.morele.net/ tam ,tylko’’ 50 zł wołają za złożenie.