Jaka płyta główna z zintegrowaną grafiką?

O czym my w ogóle rozmawiamy, przecież Radeon 5770 to nadal bardzo dobra karta, nowa o zbliżonej wydajności to koszt ~350zł. Dysponuje mocą o wiele większą od wszelkich układów zintegrowanych, koniecznie do wykorzystanie w nowej konfiguracji. Dysk SATA również posiadasz, więc masz dwa problemy z głowy.

Czyli do kupienia jest procesor, płyta, pamięć i zasilacz (jaki masz obecnie - marka, model moc). Zgadza się? Przyznam, że pogubiłem się w Twoich obliczeniach. Podaj przybliżoną kwotę, jaką będziesz miał na te 4 elementy (przypominam, ze grafika i dysk zostają).

Zasilacz mam Chieftec GPS 350W (cały czas na nim jadę i wszystko działa).

Wyceń:

E4400

P5K

P5KPL-CM

HDD ATA

HDD APPLE (SATA)

RAM

I tą kwotę masz doo dyspozycji :stuck_out_tongue:

Najważniejsze, że zasilacz markowy - wystarczy. Czyli sytuację mamy jasną (trzeba było tak od razu).

W zależności od budżetu bierzesz G550 + płytę na chipsecie H61 + 4 GB DDR3 (~390zł) lub G550 + płytę na chipsecie B75 (USB 3.0 i SATA III) + 4 GB DDR3 (~430zł). Nic wydajniejszego, a zarazem przyszłościowego w tym budżecie nie złożysz, więc temat w zasadzie został wyczerpany.

ale za ile sprzedam to co mam?

To akurat ciężko określić, musisz po prostu powystawiać i tyle. Nawet jak sprzedaż za mniej to i tak będziesz musiał dołożyć, bo nic tańszego (a zarazem sensownego) nie da się już złożyć.

Hej… Nie ma czym się chwalić, ale kupiłem G530…

Dokładnie ten zestaw:

http://allegro.pl/msi-h61m-p21-b3-g530- … 71611.html

Tak patrzyłem i sama płyta to 200zł, więc za 80zł nie dostanę ani CPU ani RAM razem… A RAM’u sobie dokupię :slight_smile:

Płyta ma OC Genie II - czy jak to włączę w BIOS’ie (UEFI… aż się boję, chcę mojego starego Phoenixa) to CPU zostanie podkręcony nawet o te 100MHz co mi da wtedy G540?

PS: Sprzedałem tylko E4400 (60zł) + RAM (50zł) + P5K (140zł) + P5KPL-CM (70zł) i za to kupiłem co kupiłem i dokupię sobie jeszcze chyba ze 4GB RAM’u, a połączenie z HD5770 da mi pierwszy raz w życiu prawdziwy odlot ^^ (bez komentarza…)

Za 200 zł to można mieć nową płytę na chipsecie B75 (z USB 3.0 i SATA III), więc trochę się zapędziłeś w wycenie :wink: To, że cena modelu H61M-P21 jest dość wysoka, świadczy tylko o jego małej dostępności (znika po prostu z rynku). Za 290/296 zł miałbyś w morele.net Celerona G530/G540 + MSI H61M-P20. Wszystko nowe na dwuletniej gwarancji, a w aukcji dostaniesz jakieś marne 14 dni. Oczywiście życzę, aby nic ze sprzętem się nie działo, ale sam widzisz, że interesu to Ty jednak nie zrobiłeś.

do tego RAM i KW i mam lekko 350zł :stuck_out_tongue: A mnie kasa mocno ogranicza :slight_smile:

jak sprzęt dojdzie to OCCT, MemTesty i inne duperele zostaną uruchomione.

dzięki