Jaka płyta główna

Planuję złożyć kompa, jakie płyty główne polecacie ? :slight_smile:

Ja od wielu lat polecam gigabyte. Ostatni swój komputer montowałem w piątek i oparłem go na modelu: m57sli s4 nforce 570. Na razie jestem super zadowolony i mam nadzieje, że za rok powiem to samo. Jeśli jesteś ekstremalnym overclockerem, to powinieneś wybrać coś innego. Płytka ładnie daje się podkręcić, ale cudów nie osiągniesz. W moim odczuciu płyty gigabyte mają to do siebie, że nie gryzą się z żadnym innym sprzętem, po prostu wszystko na nich działa bardzo stabilnie.

maximum OC i stabilności uzyskasz na Foxconn / DFI i te 2 płyty polecam …

A biostar to gdzie?

a gdzie dfi??;]

Chce kupić samochód. Jaką skrzynie biegów polecacie…?

Podaj więcej konkretów

Abit jest fajny a Gigabyte to szajs bez mozliwosci OC :stuck_out_tongue:

ASUS to najtańsze (po no name) plyty i nie są fajne :stuck_out_tongue:

to co polecasz ?

Adax, a na jakiej podstawie twierdzisz, że gigabyte to szajs? Złożyłem w życiu kilka komputerów, z czego 3 dla siebie i wszystkie oparłem na gigabycie… nigdy nie miałem najmniejszego problemu, z kompatybilnością czy stabilnością… Fakt, nie są to płyty dla super overclockerów, co nie znaczy, że nie da się z nich wycisnąć co nie co… Ci co piszą, że nie ma możliwości podkręcania nie wchodzili chyba do biosa… Już w menu głównym masz kategorię: MB Intelligent Tweaker, dodatkowe opcje masz po wciśnięciu

ctrl+F1 o czym wielu nie wie… Standardowo dostajesz również soft do podkręcania (nie jest to jakiś hit, ale jest…). Jeśli ktoś chce kupić komputer i zapomnieć o tym co ma w obudowie na długi czas to gigabyte jest świetnym wyborem. Płyty DFI które polecacie, są rzeczywiście swietne jeśli chodzi o O/C ale nie każdy chce mieć traktor w domu… oczywiście można zastąpić głośny wentylator…

Ja tak nie twierdze. muchodzol a jaką płytkę gigabyte byś polecił do 190-250 zł (oczywiście z allegro), tak aby dało by coś dopasować z tej listy:

http://www.allegro.pl/27736_core.html?id=27736&hide_categories_form=0&state=0&view=gtext&order=t&listing_sel=2&listing_interval=7&price_from=&price_to=300&change_view=Poka%C5%BC

Adax, pisząc miałem na myśli kolegę klopasa, ale przez pomyłkę wpisałem ciebie… Z tego co widzę szukasz czegoś pod procek intela, a ja ze względu na stosunek jakość/cena wybierałem AMD i raczej nie jestem kompetentny jeśli chodzi o płyty pod core duo… Jeśli jednak zdecydował byś się na AMD to zdecydowanie mogę ci polecić (żeby nie było, że mam klapki na oczach i uznaję tylko Gigabyta):

http://www.allegro.pl/item243826319_dfi … sbane.html

Poza głośnym chłodzeniem, jest to niemal że ideał.

A dopasował byś coś z gigabyte z tamtej listy co ci podałem ?

Chłopie, plizzz zacznij czytać

Ile masz kasy, do czego komp?

Komputer ma miec zastosowania domowe. (muza, filmy, gry, internet)

Na płytę główną mogę przeznaczyc max. 250 zł na procka, 300 zł. :slight_smile:

Posiadam ASUS P5N-E SLI i jestem z niego bardzo zadowolony, nie bawię się w podkręcanie, ale do gier, muzyki, filmów, grafiki jest OK. Szczerze POLECAM!

A może ktoś inny by coś polecił i uzasadnij ?

Dfi M2-II nf4 i do tego athlona 4000+ / 4200+

Podkręcisz proca i będzie luzz

szczerze to polecam asrocki i abity

EDIT:

zapomniałem o DFI :slight_smile:

chociaż mam AsRock nie polecam tego Szajsu :stuck_out_tongue: Asrocki robią z odpadków Asusa chociaż Asusy też powoli zamieniają sie w odpadki :mrgreen:

gigabyte