Jaka płyta gówna z listy olx jest najlepsza do ceny i funkcjonalności?


(PZwitam) #1

(PZwitam) #2

Chodzi mi by była najtańsza np. ta mi wpadła w oko:https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-abit-ip35-pro-s775-lga775-CID99-IDql3FH.html#67ff20b573 ale pewnien nie jestem bo nie ma dalszych zdjęć


(PZwitam) #3

Ta już bardziej by mi odpowiadała: https://www.olx.pl/oferta/plyta-glowna-acer-mg43m-s-775-stan-idealny-CID99-IDollrm.html# ale znowuż chciałbym OC na q6600 robić i nwm jaką dobrać ;).Z tego co się naczytałem to ta pierwsza(jeśli w ogóle nie potwierdziło by się że to blef) płyta spisałaby się idealnie :wink:


(PZwitam) #4

Jak chcecie to podzielcie się wiedzą też chciałbym dobrać właściwy produkt by się niepotrzebnie nie rozczarować :wink:


(Longhorn2009) #5

Przy tej acera nie podkręcisz procesora.
Nie myślisz o nowszej podstawce z DDR3/DDR4, sata3, USB 3.0 etc? Te płyty są mocno wiekowe, z nieznaną przeszłością.


(PZwitam) #6

Chodzi mi o minimalny i dosyć pudżetowy upgrade nie chcę wydać kasy na sam upgrade i potem ziemię wpierdzielać :wink:


(TomasCrown) #7

Płyta ACERA nie nadaje się do OC, natomiast obsługuje 8GB DDR3 ale tylko PC3-8500 1066 Mhz (a z innymi nie chce bootować), a to dodatkowy koszt, po wgraniu microkodów płyta obsługuje Xeony 771.


(PZwitam) #8

Powiem tak, co do podkręcania podzespołów, to jestem sceptyczny, gdyż nie zawsze można znaleźć pliki PLL. A to wielki bubel w środku tej, że branży. Z drugiej strony, szkoda że te zacne koncerny wykorzystują mocno sytuację na rynku i uniemożliwiają (takim nam) o standardowym dochodzie ludziom na ulepszanie naszych perełek :stuck_out_tongue: .


(PZwitam) #9

Dziękuję za tą informację, ale dałem sobie spokój z tym “WIELKIM” podkręcaniem, gdyż wiem że to by wiele nie dało, a koszta prądu by wzrosły.