Jaka płyta i RAM do Pentium G4560? Zasilacz mam dobry?

Witajcie.
Posiadam Zasilacz HEDY 500W, Kartę GTX 750Ti, jakąś starą obudowę bez panelu bocznego, Dysk HDD od hitachi, SSD Samsung 750 EVO 120GB, DDR3 1333Mhz 4GB napęd itp.
Niestety w tym zestawie obecna płyta pod 1155 i Pentium G620 już Nie dają rady z grami. Zamierzam zakupić nowe części (budżetowe) i mam tutaj na myśli Pentium G4560 (249zł) jakąś płytę i RAM. I Tutaj właśnie moje pytanie? Jaką płytę Polecacie? Nie mam specjalnych wymagań prócz: 2 banki pamięci, SATA 3, Obsługa DDR4 2133Mhz. Wiem ze starsze płyty wymagają aktualizacji BIOSU ale to raczej nic specialnie trudnego, na obecnej płycie udało się to bez problemu. oraz zakup w Sklepie X-KOM.
Zastanawiam się nad:


Do tego potrzebuję Pamięci RAM DDR4 8GB najlepiej DUAL CHANNEL, ale jak wspomniałem głównym wyznacznikiem jest cena wiec jeśli pojedyncza kość ma być dużo tańsza a wydajność będzie podobna, wybieram pojedynczą.

Dodatkowo czy obecny zasilacz się nada czy lepiej go wymienić? Nie jest za nowy ma na oko z 7-9 lat ale nadal działa.

Myślę, że ASUS H110M-K sprawdzi się.
Procek będzie zbliżony mocno wydajnością do i3 w grach może 1-2 kl./sek. różnicy jest między porównywalnym i3.

Co do płyty gł. zamów aktualizację BIOS, bo z CPU 7 generacji możesz zobaczyć tylko “czarny ekran” po złożeniu sprzętu.
Ja akurat zaryzykowałem i wgrany przez producenta BIOS na tyle był nowy, że mogłem go spokojnie sam zaktualizować do najnowszej wersji w tej płycie gł.

Co do RAM:

Dwie kości zawsze lepiej, bo będą pracować w trybie dual channel.
Co prawda jeżeli planujesz więcej pamięci RAM dorzucić to lepiej pojedyncza kość 8GB i za “X” czasu dokupisz drugą 8GB i masz 16GB w dual channel.

Co do zasilacza jak już kupujesz nowy sprzęt to raczej wymień.
Tym bardziej, że obecny nie ma zabezpieczeń typu:
(SCP) Przeciwzwarciowe
(OTP) Termiczne
(OPP) Przeciwprzeciążeniowe
(OCP) Przed zbyt wysokim prądem
(UVP) Przed zbyt niskim napięciem
(OVP) Przeciwprzepięciowe
… i żadnego certyfikatu sprawności.

Np. na taki:

Bardzo ładnie się sprawuje i nie jest specjalnie drogi, a przy tym cichy.

Nie jest tak źle. Większość z zabezpieczeń o których piszesz wymaga norma ATX12V m.in OVP, OCP, OTP, SCP (nieobowiązkowe, ale w większości modeli jest) czy IOVP/IUVP gdy zasilacz ma przełącznik 115/230V.