Jaka płyta podSandy Bridge s.1155, aby działała z GTX 1050 Ti

Witam. Złożyłem sobie komputer z poniższych podzespołów:
CPU: Intel Core I5-2500
MOBO: MSI MS-7707 (największy błąd)
GPU: MSI GTX 1050 Ti 4 GB GDDR5 LP
PSU: SilentiumPC Vero L2 500w
HDD: Segate Baracuda 1000 GB
RAM: 2x4 GB DDR3 1333 MHZ ADATA
Napęd: jakiś działający, używany szrot z allegro z gwarancją.
Cooler CPU: SilentiumPC Spartan 3 LT z pastą SilentiumPC
CASE: Genesis Titan 550 Plus (wersja z oknem)

Historia wyglądała tak:
Ja zadowolony, że sobie złożyłem nowy Komputer podłączam do niego klawiaturę, myszkę, monitor i inne bajery. Podłączam go do prądu, przełączam przełącznik zasilacza z OFF na ON i ku mojemu zdziwieniu podświetlenie obudowy i wentylatory pracują. Klikam prycisk włączający i wyłączający na froncie obudowy jednak on nie reaguje, na monitorze dalej wyświetlają się komunikaty, że podłączony. Sprawdzam i dowiaduję się, że w wejściach USB też jest prąd. Zdejmuję plexię i wentylatory GPU i collera CPU także pracują. Wyłączam go z zasilania i sprawdzam czy wszystko jest podłączone i jest, nic w środku nie lata, wszystkie komponenty były sprawne i nowe lub prawie nowe (oprócz napędu). Jeszcze pokombinowałem z tymi kabelkami od przycisków, ale nic to nie dało. Efekt ciągle był taki sam. Później sprawdziłem czy dysk i napęd pracują. Napęd pracował, po naciśnięciu przycisku wysuwał ten talerz, na którym kładzie się płytę. Na dysku położyłem palec i wibrował więc czułem, że kręcą się talerze. Później doczytałem, że płyta nie obsługuje Pascali i Maxwelli więc prawdopodobnie to jest przyczyną. Dzisiaj pożyczę starą kartę graficzną (prawdopodobnie Nvidię 8600 GTX) i sprawdzę czy to tego wina (oczywiście wam napiszę wynik tego eksperymentu. Po zwrocie płyty otrzymam 140 zł i dołoże ze 100 zł, jeszcze dycha się znajdzie, więc pomóżcie mi w znalezieniu płyty, która obsłuży GTX’a 1050 ti pod Sandy Bridge, nową do 250 zł. Najlepiej aby miała chociaż 1 port Sata 3. Banki pamięci 2 wystarczą, nie musi mieć USB 3.0. I powiedzcie mi co się robi z takim niby głośniczkiem, który dostałem do obudowa? A i mam jeszcze jedno pytanie: Czy procesor i chłodzenie z nałożoną pastą, mogę odłożyć do jakiegoś woreczka, żeby się nie kurzyło i zamocować w nowej płycie głównej, czy muszę zdjąć pastę?