Jaka płyta zamiast H61M-D2-B3

Syn najprawdopodobniej wypalił gniazda myszy i klawiatury gdyż tylko one nie widzą sprzętu. Chcę korzystać klawiatury multimedialnej z wyjściami mikrofon i słuchawki ale nie znalazłem takiej tylko na USB w rozsądnej cenie(z dotychczasowej nie mogę korzystać gdyż ma tylko PS/2). Tak więc chyba optymalnym wyjściem będzie zakup nowej płyty głównej w cenie ok. 200 PLN. Stąd moja prośba o radę gdyż moja wiedza komputerowa w zasadzie ogranicza się do umiejętności poskładania do kupy podzespołów i postawienia systemu na nowo.

Aktualnie mam taką konfigurację:

-Windows 8

-pł. główna H61M-D2-B3 (uszkodzone gniazda PS/2)

-intel Celeron G530, 2,40GHz, 2 MB Cache, LGA1155, 56W

-Gigabyte HD 6850

-RAM 4 BG

-jakiś zasilacz 500 W

Oczywiście mogę pozostać przy dotychczasowym modelu płyty(nawet nie jest zbyt droga ok. 135 PLN), ale jeżeli decyduję się na coś nowego to może i coś wydajniejszego.

MSI B75MA-E33

Taniej wyjdzie zmiana klawiatury na USB, modeli na USB nie brakuje. Powiedziałbym że to nawet większosć oferty na rynku, przykładowo od Logitech http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=32990

To, że są klawiatury na USB to ja wiem, ale nie ma takiej, do której można podłączyć mikrofon i słuchawki i sterować dźwiękiem z klawiatury, a nie suwakiem systemowym. A jeżeli już by taka się znalazła to za sumę większą niż płyta główna.