Jaka płytę główna wybrać?

Witam,

Przepraszam was, że tak mieszam. Okazało się że moge wydać więcej pieniędzy niż tyle ile pisałem w poprzednim wątku. Chciałbym dokonać zakupu Radeona 6870 lub Gtx 560. Nie wiem co lepsze. Proszę abyście mi doradzili która kartę graficzną wybrać.

Specyfikacje Komputera:

-Procesor AMD Athlon 64 X2 Dual Core Processor 5000+

-Grafika NVIDIA GeForce 8600Gt

-Zasilacz ColorSit 400W(wiem że muszę wymienić)

-Płyta Główna Gigabyte Technology Model M61SME-S2l

-Ram=2Gb

Wiem że jest to słaby zestaw i że nie zasługuje na taką grafe(zestaw, nie ja :smiley: ), chce w nim co jakis czas wymieniać podzespoły aż zrobie sb spoko PC, pomyślałem że zacznę renowacje “mojego muzeum” od karty graficznej. Chcę od razu kupować lepszy sprzęt zeby potem nie wymieniac go jeszcze raz. Proszę o pomoc w wybraniu Grafiki. Z góry dzięki. :smiley:

Dodane 21.09.2013 (So) 17:48

Jestem ciekawy czego mam tak mało wyświetleń i zero odpowiedzi. Plis odpiszcie.

Dodane 21.09.2013 (So) 19:48

Mógłby ktoś odpisać? PLIS! !!

Ja bym jednak proponował aby modernizację zacząć w pierwszej kolejności od płyty głównej, zasilacza i obudowy :wink: - te mogą sobie leżeć przez jakiś czas - ceny nie ulegają szybkiej zmianie a parametry nie ulegają tak dynamicznej “stracie” jak to jest w przypadku GPU/CPU. Kolejnym zakupem CPU+GPU, za jakiś czas w momencie posiadania większej ilości gotówki, za te same pieniądze kupisz coś lepszego/nowszego/mocniejszego .

Mocniejszego GPU nie ma sensu kupować z powodu dwóch czynników: 1- słaby i niebezpieczny zasilacz, 2- karta będzie w znacznym stopniu ograniczana przez CPU.

No to w takim razie jaka płytę?

Jaki budżet, jak platforma (Intel/AMD), jakie zastosowanie PC ?

Amatorskie granie chyba Intel a cen lepszych płyt nie znam podajcie coś nie zbyt drogiego.

Płyta: http://www.morele.net/plyta-glowna-asro … o3-471781/

Zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-aerocool-vp-450-359408/

Obodowa: http://www.morele.net/obudowa-bitfenix- … na-504856/

A obudowa nie lepsza by była: Zelman Z9 U3?

Lepsza i droższa.

No ale nie dużo. A ta płyta bezie kompatybilna z tym moim prockiem?

Z Twoim obecnym nie, bo płyta jest pod socket 1155 = Intel.

Jest to propozycja “wyjściowa” = podaj obecny budżet/ewentualnie maks budżet na teraźniejsza i przyszłą modernizacje.

Czy posiadasz napęd DVD, jaki masz dysk HDD, co to za RAM ?

No ale procesor chciałbym później wymienić.

Dodane 22.09.2013 (N) 16:54

No to płytę AMD.

Jest to propozycja “wyjściowa” = podaj obecny budżet/ewentualnie maks budżet na teraźniejsza i przyszłą modernizacje.

Czy posiadasz napęd DVD, jaki masz dysk HDD, co to za RAM ?

Do tej płyty nie wsadzisz żadnego ciekawego procka , bo gniazdo jest “stare”.

Myślałem żeby za płytę dać maks 500 zl ale też żeby przez kilka tygodni był ten mój procek a żeby potem kupić coś lepszego.

Ja już napisałem to co proponuje.

Czekaj na pomysły od innych.

Nie rozumie teraz podałeś propozycje dobra czy “wyjściową”?

Dodane 22.09.2013 (N) 17:17

Podałeś dobra płytę czy jakiegos starocia?

Dodane 22.09.2013 (N) 17:19

Posiadam DVD mam 160 gb dysk i dysk zewnętrzny przypięty na stałe.

Podałem propozycję dobrą - pod przyszłą rozbudowe, podałem dobrą płytę, dobry zasilacz, niezłą obudowę.

To dysk SATA czy ATA ?

Odpowiadaj na bieżąco na zadane pytania.

Może my się zle zrozumieli ale najpierw chciałbym wymienić płytę+zasilacz+obudowe a potem za klika tygodni procesor.

Dodane 22.09.2013 (N) 17:23

Sata.

Właśnie ja to zaproponowałem, i cały czas o tym pisze.

No to dobrze, płyta nie posiada starego wejścia ATA - więc jest OK, dysk+dvd możesz przełożyć.

Wiem tylko czy do tej twojej płyty będzie pasował ten mój procesor?

Nie będzie pasował…


Nie da się zbudować/zupgreadować dobrego zestawu na tej płycie ponieważ Twoja obecna posiada gniazdo AM2! Obsługuje tylko Athlony/Semprony, gdybyś miał płytę z AM2+ można by było dokupić np wydajnego Phenoma, ale się nie da do niej wsadzić ani Phenoma, ani nie wsadzisz do nowej płyty pod Intel 1155 obecnego procesora, rozumiesz ?