Jaką płytę i grafikę wybrać do nowego komputera?

Witam!

Mam pewien dylemat. Otóż postanowiłem w najbliższym czasie wymienić sprzęt. Obecnie mam athlona 2000+, 256MB RAM, GeForce4, Samsung 40GB. Mam do wydania ok 1300 zł +/- 100zł na częście wszystkie (razem z taśmami, chłodzeniem itp.) Co do procesora to musi to być Intel Dual Core. Myślałem o 2140, ew. 2160. Jaka jest różnica między tymi prockami. Czy lepiej brać tego drugiego czy może 2180? Jeślu chodzi o płytę to nie mam pojęcia. Tyle jest modeli, że można się zgubić. Dysk wziałbym może 200 GB Samsunga. Ramy 1GB lub 2GB Goodram (zależy ile kasy zostanie, bo zawsze można potem dołożyć). Największy problem mam z kartą grafiki. Myślałem o GeForce z serii 7xxx. Radeona raczej nie chcę. Czy do takiej konfiguracji wystarczy Modecom MC-350 ? Obudowę jakąś z allegro wezmę, tak samo jak nagrywarkę DVD. Myślałem o LG albo Pionerze. Która Waszym zdaniem lepsza? Komputera używam standardowo do internetu, muzyki, filmów. Czasem w coś zagram.

Proszę o poradę.

Pozdrawiam.

Modecom MC-350 może i pociągnie nowy zestawik, ale lepiej weź coś lepszego… I zostaw starą obudowę (po co Ci nowa)

Proponuję taki zestawik:

Płytka: GIGABYTE GA-P35-DS3 P35 [775]

Procek: INTEL CORE DUO E2140 BOX [775]

RAM: GEIL PC800 2*1024MB ULTRA CL4 [DDR2]

HDD: SEAGATE HDD 250GB 16MB [sATA]

Power: CHIEFTEC GPS-400AA-101A OEM

Grafa: INNO3D GEFORCE 8600GT 256/128 [PCI-E]

I mieścisz się w 1300 +/+ 100zł

np.: w http://www.imperium.net.pl/

Na tej płytce z dobrym zasilaczem pięknie i bezstresowo podkręcisz go sobie na niewyśrubowane 2,6 GHz i będzie pięknie… :onfire:

Dzięki mistrzu :slight_smile: