Jaką płytę pod 775, kartę graficzną?

Siema.

Właśnie mam zamiar odświeżyć stary komputer i chcę kupić na http://www.esc.pl płytę główną, pamięć ram, obudowę no i dobre chłodzenie.

Tak jak w temacie chodzi mi o to, jaka by była najlepsza płyta pod procka Pentium D 2 rdzenie po 2,8.

Wymagania :

-wspierająca OC

-Ram min 1333 MHz

-zewnętrzna karta graficzna ( mam karte dlatego nie chce żadnej zintegrowanej

-do 300 zł

Co do karty chciałbym wykorzystać pełną moc procka i dlatego karta może być mocniejsza, bo mam drugi komputer w planach (AMD 960 T) to karta musi być dobra tak do 500 maxxx, lepiej, żeby była tańsza.

Wymagania:

-1 gb ddr5

-min 128 bit

-taktowanie efektywne min 4000 MHz

Jeżeli wybraliście jakąś płytę, proszę ten wybór uzasadnić :smiley:

  1. Raczej nie opłaca się rozbudowa zestawu w oparciu o tak przestarzały procesor. Będzie ci bardzo ograniczał kartę graficzną. Nie lepiej poczekać i kupić tego phenoma?

  2. Zintegrowana karta graficzna nie przeszkadza w zamontowaniu innej.

  3. Nie podałeś zasilacza jaki masz, bez tego trudno dobrać kartę. Kartę chcesz później przełożyć do drugiego komputera? Jeśli tak to zintegrowana grafika w płycie głównej się jak najbardziej przyda.

Zasilacz mam Tracer Higlander czy coś takiego 400 W, ale zamawiam OCZ SXS 600W.

Nawet po podkręceniu go ??

Kartę muszę kupić już na przyszłość do 500 zł, ale właśnie zastanawiam się, czy lepiej:

Kupić części do procka pentium D:

-kartę graficzną

-zasilacz

-obudowę Brutus 430

-ram 1333 MHz 4 Gb

-SilentiumPC Fortis

Czy kupić nowy zestaw:

-AMD phenom II 960 T 490 zł

-płyta Asus M5A78L/USB3 /AMD760G, AM3+/ 305 zł

-Ram 4 Gb + 2Gb - 1600 MHz cl9 play Goodram 180 zł

-Zasilacz OCZ SXS 600 W 270 zł

Cena netto nie może przekroczyć 1100 zł i dlatego zastanawiam się, czy warto inwestować, bo za 2 lata 8-nastka to laptop od chrzestnego :smiley:

a w gry już może mi się znudzą, a jak nie to w jakieś dam radę na lapku.

Co o tym sądzisz ?

Lepiej kupić cały zestaw na AMD. Ten Phenom ma możliwość odblokowania dwóch rdzeni.