Jaką płyte polecacie do procka pentium d. 3ghz

czyli moge wrzucić dwie karty graficzne na raz, tak? Może tak zrobie, jaki dual polecasz?

Co do karty graficznej… to lpeiej wziąc GF 7300GT Galaxy.

Złączono Posta : 28.06.2006 (Sro) 14:15

Wątpie. Szukasz taniej grafiki, a karty któe wkałda się do SLi kosztują około 1300 zł (x2). Tańśze tez możńa, lecz wzrtost wydajnośći jest mały i lepiej kupić jedną droższą karte niż dwie tańsze.

Witam

Jak mniemam to jest to wersja PCI-e. Jeżeli tak to obsłuży.

A teraz kilka pytań:

Wiesz co to jest SLI ?

Po co ci aż tyle pamięci na tak słabej karcie graficznej ?

SLI - pomysł NVidii aby zintegrować dwie karty graficzne aby chodziły jak jedna (czego i tak do końca nie udało się osiągnąć).

I teraz moja rada: znajdź sobie płytę główną, która obsługuje karty PCI-e, ale bez SLI lub CrossFire (to samo co SLI tylko dla kart ATI). Kartę graficzną jak już chcesz w tym przedziale cenowym to weź sobie albo X1300Pro (lub zwykłą niewielka różnica), ew. X1600 ale z maksimum 256MB pamięci na pokładzie. Różnica w cenie spora (nawet 1/3 ceny) a w osiągach prawie żadna.

EDIT

Przyłączam się do propozycji.

2x GF7900GT :smiley: (ale cena cię dobije)

One nie mają chodzić jako jedna. Ich wydajnośc ma być sumowana. Jednak są pewne starty i nie ma 100% wzrostu wydajności.

O 7300GT od Galaxy słyszałeś? Wydajnościa bije obie karty a cena porónywalna…

A to x1600Pro jest fe… :stuck_out_tongue:

Dlatego

o GF7300GT Galaxy zapomniałem :oops:

To co napisałem o SLI odnosi się także do CrossFire i w skrócie tak można by to tak wyrazić (definicja jest troszkę bardziej skomplikowana), ale zamysł mniej więcej taki. Co do tych strat: to po testach widać, że wydajność takiej pary kart rzadko jest większa niż 50% (prosiłbym o poprawienie mnie jeżeli się mylę bo nawet miesiąc nieobecności w tej branży to wieki - tak szybko coś się zmienia) od pojedynczej.

dobra coś tam sobie znajde, odbiegne troche od tematu i powiem wam,jak sobie schłodziłem podzespoły, mam tylko kontrole na dysk, i wczęsniej przed eskperymentem była temp. dysku 43 stopni i chyba 107 F, wyłączyłem kompa, wziąłem dwie kostki lodu owinełem je w szmatke, przejechałem po całej obudowie ,przy czym chodził mój klimatyzator przenośny, wiatrak :stuck_out_tongue: przybliżony maksymalnie do obudowy, osiągnełem dzięki temu temp. dysku 37 °C i (99 °F) po 5 minutach chłodzenia? Nieźle co?

:mrgreen:

WebFalcon bardzo “praktyczne” to Twoje chłodzenie. :mrgreen:

powróce do tematu, co sądzicie o tej płycie głównej:

Jedno jedyne pytanie, czy stabilna płyta główna, czy obsłuży mi dysk, o którym była mowa w poprzednich postach i czy obsłuży mi procka Procesor INTEL PENTIUM D 830 3.0 GHz BOX / S- 775. PROSZĘ O PEWNĄ WYPOWIEDŹ. Jak ktoś nie jest pewny to niech się nie wypowiada, żebym później w kope nie wlazł. Z góry dzięki

Najstabilniej jest na chipsetach Intela. Wydajnośc na nich jest też największa.

Jaki to dysk?

Większośc płyt obsłuży dysk któy masz gdyż mają wbudowan dwa kontorlery ATA i SATA.