Jaką płytę wybrać?

WItam i proszę o pilną pomoc. W desktopie padła płyta główna MSI B75 MA-E33 (socket 1155) https://www.msi.com/Motherboard/B75MA-E33/Specification
Na “już” potrzebuję ją wymienić na jakąś “nie gorszą”. Głównie dla syna, fana Fortnite unieszczęsliwionego na starcie wakacji :wink:
Chciałbym aby ta nowa płyta (z 2-letnią gwarancją) miała USB 3.0, Sata 3 i dały się na nią przełożyć pozostałe komponenty (procek i5 3450). Nie używamy ssd a mam 2 dyski twarde 1 TB (Toshiba P3 i stary Sygate). Grafiki wbudowanej nie używamy tylko 750Ti.
Podkręcania nie musi być.
Cena… jeśli to możliwe do 300 PLN. Da się istotnie taniej? :wink:
Totalnie nie mam rozeznania więc bardzo proszę o pomoc (linki?).

Nie ma czegoś takiego jak nowa ośmioletnia płyta główna, ale wybieraj:

https://allegro.pl/kategoria/podzespoly-komputerowe-plyty-glowne-4228?string=b75&bmatch=baseline-n-cl-dict4-eyesa-bp-ele-1-5-0626&stan=nowe&order=d

1 polubienie

Nie ma, i jest ryzyko, ze “nowa płyta” unieszczęśliwi go podwójnie 30 sierpnia odchodząc w ślad poprzedniczki :wink:

OK rozumiem że to płyty nie nowe nawet jeśli sprzedawca pisze że nowe. Stąd zapewne problem z gwarancją na 2 lata… ale są gwaracje na rok a w przypadku płyt nie nowych to też ryzyko sprzedawcy…
Jaka zatem inna płyta (z tańszych) na 1155 aktualnie naprawdę “nowa” mogłaby być rozważana?

Naprawde nowe to musiałbyś poszukać na Morelach, Xkomie, redconie, sferisie, euroagd i innych czy tam gdzies nie maja leżaka. Czasami takie outlety wystawiają na Allegro (popatrz kto sprzedaje komis, os. prywatna, czy znany sklep). Jeżeli jakakolwiek trafisz, to 1 lub 2 będziesz miał do wyboru, nie 10 :wink:

1 polubienie

Dzięki za odp ale nie o to mi chodziło… jaka inna aktualna płyta zamiast tej na B75 spełnia moje powyższe wymagania (1155, Sata3, Usb3, wspołpraca z i5 3450)?

Żadna, a wszystko za sprawą tego, co napisał @panicagaming - ten rodzaj gniazdka nie jest już wspierany.

1 polubienie

Szukasz w zła stronę, zamiast pytać “co spełnia moje wymagania”, zobacz “co jest” lista będzie znacznie krótsza. Szukaj po czipie b75+ i tyle :wink:

thx. No to musze zaryzykowac któregoś Asusa … a nuż się uda :wink: Szkoda że płyta padła teraz (southbridge ponoć) bo za rok syn dostanie laptopa. Ale dopiero za rok (będzie okazja) :wink:

Na pewno się uda - wystarczy, że kupisz, a następnie przełożysz wszystkie podzespoły zgodnie ze sztuką. Zakładając, że awaria płyty nie była spowodowana wadą innego podzespołu (na przykład uszkodzony zasilacz), nie powinno być żadnych problemów :slight_smile:

1 polubienie

Na rok to bym kupił najtańszą…

to że planujemy zakup dla niego laptopa za rok nie oznacza że nie bedzie siedział i na desktopie… poza tym jeszcze inni z rodziny bywają na nim :wink: tyle że tylko syn gra :slight_smile: a poza tym najtansza to mi sie kojarzy z… najgorszą :wink: a róznice cenowe nie są gigantyczne :slight_smile:

Niekoniecznie :wink:
Najtańsze płyty teoretycznie i praktycznie w wielu przypadkach …mają zablokowane OC, w tych droższych, te lepsze kondensatory itp., można katować :wink:

Akurat te asusy są nowe.

Dzięki. Serwisant polecił mi tą płytę: https://allegro.pl/oferta/nowa-plyta-glowna-acer-q77h2-am-s1155-dp-usb3-32gb-8125352159 . Mam nadzieję że będzie OK.

Kupiłeś już?

Tak. Jest w drodze. A dlaczego pytasz?

Ta płyta wygląda bardzo podobnie do ECS Q77H2-M, a ECS podobno nie miał najlepszej jakości. Wg mnie Asus jest pewniejszy, no ale miejmy nadzieję, że będzie ok.

Thx. Też mam taką nadzieję. Tym bardziej że kupuje mi ją i komponenty że starej przeniesie serwisant.
Ale z ciekawości zapytam: a czym się objawiala ta nie najlepsza jakośc? Jakieś typowe dolegliwości?

Nie wiem, tylko tak gdzieś słyszałem.