Jaka poczta e-mail?

Płatne konta są lepsze z tego powodu, że są tam dostępne “w miarę” łatwe loginy, w bezpłatnych pocztach nie można np. mieć samego imienia w loginie, bo już jest zajęty, dlatego trzeba dopisywać jakieś kropeczki cyferki itd.

Witam.

Pozwolę sobie odświeżyć temat.

Niedługo będę musiał założyć nowe konto e-mail (bezpłatne, ale oficjalne – do pracy, z nazwiskiem w loginie). W związku z tym mam parę wątpliwości. Trochę czytałem o bezpłatnych kontach e-mail, pytałem znajomych, czy są zadowoleni z użytkowania danej skrzynki, a także mam własne przemyślenia związane z dotychczasowym korzystaniem.

Raczej odrzucam GMAIL, bo nie odpowiada mi ich polityka prywatności i ciągłe innowacje bez powiadamiania użytkowników. Chociaż dużym plusem jest brak spamu i reklam dołączanych do wiadomości. Maksymalna wielkość załącznika też nie jest jakaś olbrzymia. Jeżeli chodzi o pocztę z Interii, to właśnie reklamy dodawane poniżej wysyłanych e-maili są denerwujące. Ponadto przychodzi trochę spamu (2 – 5 wiadomości dziennie), co nie jest komfortowe. „Poczta bez reklam” na rok kosztuje aż 30 zł. Maksymalny załącznik to 50 MB, a np. WP o o2 mają już 100 MB. Dużym plusem jest nielimitowana pojemność skrzynki. Poczta WP odpada (spam, spam i jeszcze raz spam; poza tym jakoś nie mam przekonania). Onet też rozsyła reklamy w dużej ilości, zdarzają im się również (moim zdaniem zbyt często) przerwy w pracy… Z tego, co wiem, to wykupienie konta bez reklam jest nieodwracalne (nie można już mieć tego samego loginu w systemie bezpłatnym, ale nie wiem czy nie mylę konta płatnego z kontem bezpłatnym + funkcją niedostarczania spamu przez usługodawcę). Chyba najbardziej skłaniam się do poczty O2. Załącznik 100 MB, pojemność 10 GB. Odstrasza mnie jedynie spam, który jest rozsyłany w ogromnych ilościach. Żeby nie dostawać wiadomości z reklamami trzeba wysłać SMS – i tu niespodzianka – za jedyne 9 zł na rok. To są wg mnie plusy i minusy poszczególnych skrzynek. Czy na tej podstawie może mi ktoś powiedzieć, co wybrać. Najbardziej jestem za O2{( oczywiście pod warunkiem, że wykupię konto bez reklam; nie znalazłem informacji, czy jest to nieodwracalne, trzeba już systematycznie płacić – tak jak w przypadku Onet(?)}. Wchodzi w grę też Interia. Może jakieś inne propozycje?

Wszystkie sugestie mile widziane.

ja polecę hotmaila spróbuj a nie pożałujesz ^^

Witam.

Ludzie, co wy z tym spamem? Załóżcie sobie ze dwa, trzy konta do “głupot” i jedno oficjalne, którego nie ujawniacie nigdzie i nikomu, oprócz osób zaufanych. Ja swoje konto do spraw poważnych akurat mam w Gmailu i nigdy nie przyszło mi żadna niepożądana wiadomość na tą skrzynkę …

Nie będę polemizował z roobalem, gdyż co do pomocy technicznej ma rację, ale skoro sprawa jest pilna, trzeba coś wysłać, zawsze można wysłać z innej skrzynki z żądaniem potwierdzenia odbioru, z czegoś zawsze dojdzie.

qF3r, nie do końca o to chodziło. Źle to sformułowałem. Na Onet.pl jest np. tak, że jak wykupisz sobie konto płatne, to już nie możesz się z tego wycofać. Jeżeli raz się zdecydowałeś, to musisz płacić albo nie możesz korzystać z konta (jest ono tak jakby płatne na zawsze). -> 20. pkt. Regulaminu: “20. Użytkownik przyjmuje do wiadomości, iż w przypadku przejścia z usługi konta darmowego do konta płatnego, a następnie rezygnacji z usługi konta płatnego, nie ma możliwości powrotu do dawnego konta darmowego z takim samym adresem, jak poprzednio.” Nie wiem, czy ‘‘konto płatne’’ to to samo, co ‘‘konto bez reklam’’… Dlaczego polecasz o2? Jakie masz doświadczenia? drobok, Hotmail? Możesz coś więcej napisać? Dlaczego polecasz? marcin’82, tutaj nie chodzi o spam z winy użytkownika ( np. wiadomości, które przychodzą na skrzynkę po podaniu adresu na jakimś forum). Bardziej przeszkadzają reklamy rozsyłane codziennie przez usługodawcę poczty, np. banków, kursów - to jest irytujące. Google raczej nie rozsyła takich reklam i dlatego masz spokój, ale ja wolę jednak inne rozwiązanie niż Gmail.

O Hotmailu nie wiem nic, będę musiał poczytać. Na o2 chyba lepiej zapłacić to 9 zł na rok (najbardziej opłacalna opcja), bo w przeciwnym razie dosłownie zalewają reklamami. Znajomemu przychodzi około 10 (a nawet i więcej) dziennie…

Co do hotmaila 0 spamu od usługodawcy / Pojawiają się reklamy u boku ekranu / dobre filtry / sprawdzanie załączników

radze przeczytać xDD

http://tech.wp.pl/kat,1009785,title,Zmi … caid=1a40e

Zapoznałem się z opiniami o Hotmail i faktycznie do niewielu rzeczy można się przyczepić.

Przemyślę sprawę:)

Dziękuję wszystkim za pomoc.

Ja polecam googlemail jest najlepszy zrobiłem raz test o2 i googlemail założyłem konto tu i tam i poczekałem 1 tydzień po tygodniu na googlemail było 0 spamu 0 wiadomości a na o2 było za ok.15 reklam już nie pamiętam.

A ja polecam kupienie sobie jakiegoś starego komputera i zrobienie sobie serwera z pocztą e-mail…

Ja tak mam i nie żałuje :slight_smile:

furaj123, GMAIL pod tym względem jest dobry, ale też ma swoje wady (np. maksymalna wielkość załącznika to 25 MB, podczas gdy np. O2 ma 100 MB; polityka prywatności itp.)

Nie mam pojęcia ani jak zrobić sobie serwer z pocztą e-mail, ani jak wykupić sobie serwer (co wydaje mi się jednak lepszym rozwiązaniem niż “robienie serwera”).

Chyba zostanę przy tradycyjnym rozwiązaniu, czyli albo O2 + wyłączenie reklam, albo Hotmail.

Lepszym rozwiązaniem jest Hotmail dlatego że o2 mimo wyłączenia reklam, dalej leci spam do skrzynki…

Tutaj mowa jest tak naprawdę o mailingu, a nie o spamie - czyli o mailach reklamowych rozsyłanych przez o2.

I to jest jedyny mankament tej skrzynki, przychodzi tego dość dużo, ale skoro za 9 zł/rok można to wyłączyć, to nie ma co się nad tym zastanawiać. Jeszcze tańszym (darmowym) rozwiązaniem jest korzystanie z programu pocztowego i ustawienie w nim filtrowania maili z adresu przez który wysyłany jest mailing. I zaletą o2 jest też możliwość wchodzenia na skrzynkę z poziomu komunikatora Tlen.

Jedni mówią, że wyłączenie reklam uwalnia od nich całkowicie, a inni, że spam się jednak przedostaje…

Można chyba jeszcze dodać adres, z którego przychodzi mailing reklamowy do tzw. “czarnej listy” (na stronie o2 chyba ma taką opcję, jednak nie jestem pewny), ale nie wiem, czy z tego samego adresu nie przysyłają komunikatów O2.

Bo prawdopodobnie wyłącza ona tylko mailing a nie spam. Mailing to są wiadomości reklamowe rozsyłane przez operatora kont pocztowych (na które wyraziłeś zgodę akceptując regulamin przy zakładaniu konta), spam to są wiadomości rozsyłane pod adresy znalezione przypadkowo w Internecie (niezgodne z prawem).

Co nic nie daje, po prostu czarna lista na o2 z wiadomych przyczyn nie działa na mailing od o2. Ona służy do eliminacji spamu, nie mailingu. Tego drugiego można pozbyć się płacąc te 9 zł/rok albo korzystając z czarnej listy w programie pocztowym.

Dziękuję za uściślenie. Do tej pory maile z reklamami uznawałem za spam.

Wprawdzie raczej nie korzystam z komunikatorów, a jeżeli już, to bardzo rzadko - jednak opcja odbierania poczty z poziomu Tlenu, który może cały czas działać w tle i informować o nadchodzących wiadomościach, wydaje się wygodna.

qF3r, znajomemu przychodziło 10 reklam dziennie (od usługodawcy, na konto o2, którego używał wyłącznie do pracy i do kontaktów ze znajomymi.), bo ‘‘do głupot’’ miał inny adres.

Ja również polecam Gmail oraz Hotmail ;]

Głownie cenię je sobie za minimalną ilość spamu ;]

Mogę polecić gmail oraz o2

W o2 jest dobrze bo możesz sobie sciągnąć komunikator Tlen skonfigurować go z pocztą i będzie Cię powiadamiać kiedy dostaniesz maila. Przydatne mi to jest bardzo na allegro

Przeglądarkę Opera w podobny sposób można skonfigurować ze wszystkimi kontami pocztowymi :slight_smile:

A ja wam powiem że google też ma komunikator (gtalk) i działa tak samo jak np msn. No ogólnie polecam międzynarodowe e-maile chociaż by z tego powodu iż na polskich nie wszędzie się zarejestrujesz.

Ogólnie najlepsze to Gmail i Hotmail, korzystałem, jeszcze z ymail i też był nie zły 0 reklam ale troche zły filtr bo mi nieraz zaznaczał wiadomości od znajomych jako spam. Jest jeszcze poczta na gg mam tam konto ale szczerze to z poczty gg nie korzystam chociaż by z tego powodu iż nie korzystam z gg (korzystam z aqq).