Jaka poczta e-mail?

Dziękuję jeszcze raz za wszystkie opinie. Najlepiej założę sobie oficjalny e-mail z o2 i drugi (awaryjny, niekoniecznie z nazwiskiem) z Hotmail.

Rzeczywiście dobrze jest mieć jakiś mail międzynarodowy;)

czy to prawda, że hotmail ma zwiększyć maksymalny rozmiar załącznika do 50 MB? A jeśli nie to jakie serwisy polecacie (zarówno polskie jak i zagraniczne)?

Witam

Znajomy ma założone konto mailowe na http://www.interia.pl – konto jest oficjalne i używa go głównie do kontaktów służbowych. Niestety Interia, przy kontach darmowych, dokleja do e-maili reklamy, co jest denerwujące, bo powiedzmy wysyła fakturę, a pod spodem wiadomości widnieje na przykład: „Kierowco! Zwolnij! Poradnik bezpiecznej jazdy. Kliknij tutaj”…

Do mnie parę razy wysyłali e-maile znajomi, którzy także korzystają z usług Interii i nie było tam doklejanych reklam. Wiem, że wg regulaminu Portalu wolno im doklejać treści reklamowe do wiadomości, ale dlaczego do jednych e- maili dołączają – do innych nie. Czy wykupienie konta płatnego (30 zł rocznie) uwolni użytkownika od tej niedogodności? Jak to jest w praktyce? Może istnieje jakiś inny sposób, aby to wyłączyć? Jeżeli nie, to znajomy będzie się musiał przestawić na Gmail lub inną pocztę, a chciałby tego uniknąć, ponieważ przyzwyczaił się do obecnego adresu i usługodawcy. Gdyby nie ten drobny mankament, to wszystko byłoby w porządku. Proszę o sugestie w tej sprawie.

Dziękuję.

Gmail albo na onet

poczytaj regulamin i co oferują płatne konta to się dowiesz

Niech założy Gmaila i ustawi przekazywanie na interii lub w Gmailu pobieranie przez POP3 ze starego konta. Z Gmaila będzie mógł również wysyłać wiadomości ustawiając stary adres z interii jako adres nadawcy.

po opłaceniu 30 PLN/rok reklamy całkowicie znikną.

Można również zrobić tak jak pisał cayman3_11

Nie wiem skad wziales taka wiadomosc, pewnie u sasiadki z dołu podsłuchałeś. O2 przesyła najwiecej wewnetrzego spamu ze wzgledu na to ze maja jedna z najwiekszych baze adresow ktore odsprzedaja i rozsylaja mailing do swoich uzytkownikow. Takze jesli lubisz reklamy bankow, dezodorantow, prezerwatyw to zachęcam do o2. jesli cenisz spokoj i nie lubisz czytac wiadomosci od “spama” to hotmail.

Gmail, stanowczo.

Gmail :slight_smile:

ta tylko codziennie 10maili reklamujących ich wewnętrzne serwisy :expressionless:

Gmail + Google Apps = Gmail we własnej domenie, polecam tym, którzy mają domenę, sam używam, bardzo wygodne rozwiązanie. :slight_smile:

Dziękuję za kolejne opinie.

Staram się na razie wybrać najlepszą z polskich skrzynek mailowych, zagraniczne będę brał pod uwagę w drugiej kolejności.

Może ktoś wie, czy do e-maili wysyłanych ze skrzynki WP.PL doklejane są obecnie reklamy?

Wcześniej całkowicie odrzucałem tę pocztę, ale jednak załącznik 100 MB, dość wysoka funkcjonalność oraz dużo mniejsza ilość reklam przesyłanych przez portal niż na O2 (nie uwzględniając opcji wysłanie wiadomości wyłączającej reklamy na O2), wygląda ciekawie.

Tak, wp.pl dołącza reklamy do maili, jest to krótka informacja i link w stopce wiadomości. Poza tym oczywiście przysyłają “mailing”. Z pomocą przychodzi tu program pocztowy z filtrem niechcianych wiadomości.

===

Poza tym działa wg mnie najbardziej stabilnie spośród polskich skrzynek i ma najmniej awarii w stylu “strona czasowo niedostępna”.

Dzięki za informacje.

Skoro dołączają reklamy, to jednak odrzucam.

bierz gmaila i koniec gadania :stuck_out_tongue_winking_eye: [maja dobra aplikacje na telefony ;]]

Jakie są opinie na temat e-maila na http://www.poczta.pl?

Z ich reklamy wynika, że:

* objętość skrzynki wynosi 10 GB (czyli taka jak na O2)

* mają największe załączniki, nawet 100 MB/list (czyli tyle, ile ma WP i O2)

* mają skuteczna ochronę antyspamową

Co myślicie?

Czemu piszesz nieprawdę? Od ok 2 miesięcy WP nie dokleja do stopek emaili reklam (wiem, bo moja dziewczyna ma pocztę na WP właśnie)

Załóż konto na Hotmailu. Ostatnio odświeżyli pocztę (taki GMail, tylko że o lepszych parametrach bo przy jednym kliknięciu grupujesz wszystkie maila ze zdjęciami czy dokumentami). Max. rozmiar załącznika to 50MB (póki co to 10 ale do końca wakacji ma się zakończyć wdrażanie usług nowego Hotmaila).

Dodatkowo dostajesz 25 GB dysku, na który możesz wrzucić dokumenty, muzykę itp. (jak dla mnie - całkiem przydatne) - no i od grudnia mają uruchomić Office “w chmurze” (czyli tak, jak obecnie Google Docs).

Przez 4 lata korzystałem z GMaila, jednak teraz przeniosłem się na Hotmaila i póki co jestem b. zadowolony

Jedyny mankament Hotmaila to to że, wysyłając maila z tej poczty odbiorca musi swoje “odczekać” żeby została dostarczony, krótko mówiąc długo idzie :stuck_out_tongue:

Polecam Gmaila

To dzisiejsza informacja od Administratorów poczty Wirtualnej Polski…używam jej od wielu lat i nie narzekam.

Fakt, idą z duchem czasu. Podobno już nawet nie doklejają stopek reklamowych do e-maili, chociaż wciąż mają zapis w Regulaminie, że takie reklamy dołączać mogą.

Ma ktoś może płatną skrzynkę z WP? Jaki jest roczny koszty? Jakie opinie? Duża różnica między płatną a darmową? Pytam z ciekawości. Temat się trochę ciągnie, ale każda opinia może okazać się pomocna w przyszłości innym niezdecydowanym:)

PS

Trochę to niezwiązane z tematem, ale nie wiecie może, dlaczego licznik moich postów zatrzymał się na 4?