Jaka podkładka chłodząca. Pomoc w wyborze

Cześć. Mam problem z doborem podkładki chłodzącej.
Wpisywałem ranking podkładek i na każdej stronie jest co innego.
Cena nie gra roli. Ma być cicha i wydajna!
Są może osoby co kiedyś tym się bawiły, testowały itp.

Szczerze to będzie 1 jaką będę miał.
Laptop gamingowy 15,6
I podkładka żeby była też gamingowy w sensie lepsza ;d

Rozważę każda pomoc i opinię.
Ktoś coś.

Moja propozycja:
odstawka chłodząca Genesis Oxid 450 RGB a ta 15.6
Lub
GENESIS Oxid 550 (NHG-1411) do 17 laptopa to torchę duża ;d

Okazja :grinning_face_with_smiling_eyes:
https://allegro.pl/oferta/razer-ergonomiczna-podstawka-chlodzaca-pod-laptop-11558233601?utm_feed=aa34192d-eee2-4419-9a9a-de66b9dfae24&utm_term=desc-yes&utm_source=google&utm_medium=cpc&utm_campaign=_elktrk_komputery_pla_ss&ev_adgr=komputery&ev_campaign_id=14542033157&gclid=Cj0KCQiAybaRBhDtARIsAIEG3kmkZiGMwZaSVs0VCApVv2om2Fc2sq3zj4zQ0-HAzvRGapOFxTyy0NwaAtZ6EALw_wcB

A jak to niby ma chłodzić ;d?

Że nie dusi się o blaty/nogi.

Podkładka chłodząca szkodzi, nie pomaga, bo gdy nie jest potrzebne chłodzenie, napycha tylko syf do laptopa.
Podkładka chłodząca, to jakby mieć pełny odkurzacz i zamiast wyczyścić worek, dołożyć kolejny.

Ludzie od podkładek chłodzących częściej przychodzą z uszkodzonymi laptopami, mają w środku więcej syfu.

Jeszcze podstawienie czegoś od dołu, jest wskazane, ale bez wentylatora. Konstrukcja chłodzenia jest taka w laptopach, że bez podkładek ma działać poprawnie. A jak się zabrudzi, to się czyści.

@ wasabi1084 gwarancji już nie ma. Był pod koniec. Wymienili pastę i dali jeden nowy wentylator. A i tak nic to nie dało.
Laptopa w grze ma stałe 94-96c a na 1 sec wskakuje 103. Szkoda żeby się spalił.

Syf to i tak czy z podkładką czy bez się zrobi. Wystarczy regularnie wyczyścić jak ktoś zna takie słowo.
Niby producenci chwalą się o spadku z 5-10c mi by to pasowało.

Najlepiej jak sam kupię i sprawdzę.
@ krystian3w No pasywna taka jakaś ;d.

Zaryzykuję i kupię tego Genesis Oxid 450. Jak nie spełni swojej roli zawszę mam 14 dni na oddanie.

Jak chłodzenie nie będzie potrzebne to przecież nie będę z niej korzystał.
Chodzi o gry. Są gry co działają na max 93c 95. A są takie co od razu jest 96c 98c

Coś jest nie tak.
Np. uwalone chłodzenie. Zobacz jaka jest różnica między początkiem i końcem.

Od nowści miał 96c przy 100% obciązeniu grafiki i procesora. To ryzen a nie pentium ;/. Cudów nie oczekuj ;d
Jak oglądam film czy www przeglądam to nawet wentylator się nie włączy.
Wcześniej sam to zrobiłem z tą extra pastą płynne metal gryzli i nic to nie dało.
Tłumaczę Ci ze był u producenta i było wymieniane wszystko, pasta i wentylator. I to samo. Starość nie radość ;d

Mój Ryzen ma 80 a grafika 70 jak chodzą na maksa.

To nic nie znaczy że twój ma. Mój nie ma. Ma na to wpływ wiele czynników.
Np grubość, waga, wielkość. Właściwość grafiki, jak i procesora.
Mówimy o laptopach a nie komputerach.
Chyba żaden laptop geimningowy nie ma 80c na max obciążeniu.

Może zamiast podkładki chłodzącej są jakieś wentylatory lepsze niż tez co mam. Jakiś osobnych firmy czy coś. Ktoś coś wie.

Wentylatory są dedykowane do konkretnego modelu i obsługują dany profil, zamiana na inne może przynieść fatalne skutki. Najczęściej przyczynami wysokich temperatur poza brudem i podłą pastą są , zaśniedziały radiator, nieszczelna rura cieplna, za słaby docisk, odkształcenie radiatora, zbyt grube lub nieodpowiednie termopady, błędy w biosie (czasami są aktualizacje które wnoszą znaczące różnice), błędy konstrukcyjne, np. oszczędność materiału, lub zbyt cienkie obudowy w stosunku do sprzętu. Np. cienkie MSI gamingowe są źle zaprojektowane i w nich mimo trzech wentylatorów dochodzi do przegrzania procesora.

Podstawka chłodząca jedynie przyspiesza zużycie wentylatora w tym modelu.

Zacznij od podstawienia zwykłych nakrętek od PET i zobacz czy coś się zmienia.

Mój leży zawsze na blacie, nie dusi się.

Ja też mam z tym problem, nie mam jej i nie planuję, laptop nie osiąga dziwnych temperatur, wszystko działa jak powinno.

Kompletnie nie rozumiem po co ludzie się upierają na te idiotyczne podkładki które gówno dają.

Z takiego samego powodu, dla którego łykają multiwitaminy. :grinning:

1 polubienie

@ daras28-82 jak chcesz się kłucić a nie testowałeś tylko słyszałeś od kolegi który powiedział koledze to dziękuję.
Mój też się nie dusi nawet na kolanach czy na blacie. Przy oglądaniu filmów czy przegladaniu yt czy www nawet wentylator się nie uruchamiają.

@ wasabi1084
Najlepiej jak sam sprawdzę. Widziałem kilka filmów na yt i jednemu modelowi laptopa dają dużo a drugiemu nic. Muszę przetestować na swoim modelu.
Zamówiłem już genesisa, i tak mam 14 na zwrot.

Nie nakrętka nic nie da ;d On już jest odpowiednio podniesiony przez producenta ;d

160zl, i logitech za 80zl jest tylko że duża pod 17 calowe.
https://allegro.pl/oferta/podstawka-chlodzaca-laptop-genesis-oxid-450-rgb-9760780143

Tylko że tu już widzę jakaś podkładeke pod teleofn, w ogóle to na śmietnik leci.
A po drugie te odbojniki na dole trzymające laptopa. Przcież ona bede wystawać po za mojego laptopa, a tak się trzyma nadgarski, i chyba ich wyjmować się nie da.

Nie szukam podkłądki bo mi się grzeje na kolanach. Tylko szukam bo mi się grzeje w wymagających grach wiec laptop bede lezał plasko, wiec po co mi te odbojniki.
Kto to w ogóle projektuje;d
Nie jest zanieczycznony czy pordzewiały, uszkodzony. Jest nowy, odświerzony przed producenta 0 kurzu.

Dam znać z testów za 7dni ;d
Zamówiłem 4 podkłądki z allegro.
Chociaż niech z tych 94-96 zbije do 92 będzie supcio ;d

Nikt rozsądny, bo niema możliwości zrobienia podkładki pod każdego laptopa, z uwagi na inną konstrukcje różnych modeli. Chcesz coś sensownego, to kup sklejkę, wytnij otwory w odpowiednich miejscach, zamontuj firmowe wiatraczki, zrób sobie odbojniki takie jak ci pasuje i już. Będziesz miał solidne, dopasowane do laptopa i takie jak chcesz, a nie barachło.

Nie zamierzam się kłócić, skąd wiesz że nie testowałem?
Podkładka to kolejny śmieć na który powinieneś wydać kasę.
Tak samo potrzebne do życia jak dewocjonalia.

To po co ci to?
Myślisz że laptop od tego zacznie lewitować czy że magicznie ze swojego i5 zrobisz i7?

Więcej zyskasz zmieniając termopastę i czyszcząc układ chłodzenia.

Mój niezbyt często przekracza 80 stopni, jak dobije do 90 to jestem zdziwiony i pozostaje przy tym cichy bez żadnych podkładek.
Tak z ciekawości więc zapytam co to za wynalazek?