Jaka podstawka chłodząca do laptopa?


(Clank) #1

Witam,

Jestem posiadaczem laptopa Samsung R780 i zamierzam podkręcić kartę graficzną, która w związku z tym będzie generowała więcej ciepła. Dlatego chciałbym spytać o dobre podkładki chłodzące, aby mi lapek nie poszedł czasami z dymem. :wink: Chciałbym nie wydawać na taką więcej niż 100 zł, lecz oczywiście jak najbardziej by mi odpowiadała także podkładka za np. 50 zł, jeśli są dobre w tej cenie. Z góry dzięki za pomoc. :slight_smile:


(Heyapi) #2

http://pcfoster.pl/artykul/test-podstaw … 707-6.html

i polecam tę SilentiumPC Hiberna NC200

http://www.gral.pl/SilentiumPC+Hiberna+NC200_624.html


(Alonewolf) #3

Warto zaopatrzyć się w taką która będzie miała wentylatorki tam gdzie są wloty w laptopie - ważne ze względu na nawiew do środka laptopa. Watro też pomyśleć o ergonomii (jeśli chodzi o ręce i ich ułożenie podczas pisania). reszta to już zwykły marketing - co się komu podoba, kolor, podświetlenie itd.


(Clank) #4

A tak w ogóle to które podstawki są lepsze - te dmuchające zimne powietrze na laptopa czy wysysające gorące spod lapka? Które lepiej chłodzą?


(Alonewolf) #5

Zgodnie z prawem termodynamiki powinny być lepsze te z nawiewem chłodnego powietrza do laptopa bo nie zakłócają obiegu powietrza a jedynie wspomagają system chłodzenia laptopa. Z drugiej strony jeśli nawiewają chłodne powietrze to i tak się ono ogrzewa w obudowie i już jako ciepłe przechodzi przez system chłodzenia komputera (powodując lekki wzrost temperatury - teoretycznie). Gorszą perspektywę dają te wydmuchujące powietrze spod laptopa bo “ucieka” ono wbrew przepływowi w dół i ogrzewa części zanim przejmie je podstawka wydmuchująca.


(Clank) #6

Czyli jednym słowem trzeba by było sprawdzić to w praktyce albo zobaczyć praktyczny test, którego niestety nie znalazłem do tej pory… Mimo wszystko zgadzam się, że raczej te nadmuchujące powinny być lepsze, lecz do końca pewności nie mam. :smiley:


(Heyapi) #7

przecierz ja Tobie podałem linka do testu podstawek http://pcfoster.pl/artykul/test-podstaw … 707-6.html


(Clank) #8

Ale chodzi mi o to, które chłodzą lapka najlepiej.