Jaka podstawka chłodząca jest najlepsza?

Hej, mam starego laptopa Hp pavillion dv7-1040ew z 2008roku, który dosc mocno sie grzeje, zwlaszcza od niedawna (pewnie to wina upałów),

 

temperatura dysku to 36 stopni (stary sie grzal, kupilem nowy rok temu), jednak pozostałe temperatury sa dosc wysokie - procesor 50-70 stopni, plyta glowna 60-80 stopni, grafika ok 70 stopni

 

i to wszystko sprawdzone tylko podczas uzycia gadu gadu i przeglądarki (z gierka flash). laptop dosc glosno pracuje, głównie podczas ladowania, baterie tez kupilem nowa rok temu, ale nie wiem czemu bardzo wolno sie laduje, a po naladowaniu dosc szybko spada, wytrzymuje max godzinę jak nie mniej. dodatkowo grzeje się, głównie po lewej stronie.

 

mysle, ze dobra opcja bylby zakup podstawki chlodzacej (chyba ze da sie jakos inaczej zbic temperature) , jednak kompletnie nie wiem jaka kupic, czy moglibyscie mi doradzic? chciałbym jakas porzadna, która nie byłaby zbyt glosna i nie zzerala duzo pradu.

 

ps: ładowałem laptop prawie 2 godziny (w trybie hibernacji), po otworzeniu bateria miała 100%, gdy odłączyłem ładowarkę to nagle poziom spadł do 77% i spada o 1% co około 2 minuty - czy to znaczy, że akulumator jest do wymiany czy bateria?  akulumator mocno sie nagrzewa podczas ładowania, aż parzy, wrzucam info o baterii:

 

Bateria:Informacje o baterii

Identyfikator baterii Hewlett-PackardPrimary Producent Hewlett-Packard Numer seryjny   Skład chemiczny Lion Długoterminowe 1 Pojemność nominalna 74880 Ostatnie pełne ładowanie

68861

Na początek nie zaszkodziłoby wyczyścić laptopa w środku i wymienić pastę termoprzewodzącą.