Jaką podstawke pod laptopa?

Witam. Mam zamiar kupić podstawkę chłodzącą pod laptopa lecz nie wiem jaką. Wymiary mojgo lapka to 381x245x26,5 a waży 2,7kg. Dajcie jakieś propozycje z allegro. Szukam takiej w przedziale 15-60 zł.

Wątpię osobiście, że za 60 zł trafisz na coś godnego polecenia, żebyś odczuł / zobaczył różnicę.

Podaj najpierw, jaki masz laptop i jakie masz temperatury (Everest / CPU-Z / GPU-Z) - może bezsensownie jest dokupywać tą podstawkę.

Nie chce mi się tego sprawdzać wszystkiego a podstawke napewno warto kupić bo po 10-15 mintach komp się strasznie przegrzewa i się zacina i chodzi jak traktor :stuck_out_tongue_winking_eye:

Może twój laptop wymaga już konserwacji. Sprawdź może otwory wentylacyjne czy nie są pozapychane kurzem jeżeli tak. to oczyść je z kurzu.

Od początku mój laptop jak zaczynał się przegrzewać to tak sie działo. Ja chce poprostu wiedzieć jaka podstawka będzie dobra na tego laptopa a nie czy musze czy nie musze kupować bo wiem że będzie lepiej jak kupie.

Jak będziesz miał zapchany wentylator, to zakup podkładki będzie wyrzuceniem pieniędzy w błoto :roll:.

Skoro po 10-15 minutach zaczyna chodzić jak traktor, to masz zapchany wentylator kurzem, podkładka nie zdziała tutaj cudów i nagle nie będzie chodził cichutko jak nówka sztuka, a temperatura też nie spadnie mocno, może o 3-4 stopnie w porywach.

Swoją drogą, model i tak jest potrzebny, żeby wiedzieć, gdzie masz newralgiczne punkty, które najbardziej się grzeją (procesor, karta graficzna), żeby np. podstawka nie chłodziła wentylatora =P~.

Cooler Master Notepal E1 23 cm.

AAB Cooling NC27.

Ale mam w domu wiatrak i jak go włączam i skieruje na laptopa jakieś 40-50 cm odległosci i jakoś chłodzi i lapek dobrze działa :wink: To podstawka chyba by taki sam efekt dawała tylko nie wiało by na mnie :stuck_out_tongue_winking_eye:

Po pierwsze to zapodaj zdjęcia laptopa od spodu - jak nie ma tam żadnych otworów wentylacyjnych, to żadna podkładka Ci nic nie da. Po drugie podkładki za 15-20 zł mają to do siebie, że tylko ładnie ładnie wyglądają na zdjęciach. Jak dla mnie minimum to ok. 50 zł i tu proponuję SilentiumPC Hiberna NC-300.

zdjcie0015cd.jpg

Hej,

Rozumiem, że przy procesorze otworki są drożne i czuć zasysanie powietrza przez wentylator procesora?

Myślę, że podstawka SilentiumPC Hiberna NC-300 będzie bardzo dobrym rozwiązaniem - sam z takiej korzystam i przyznam, że jestem zadowolony. Przy wyborze samej podstawki szczególnie trzeba patrzeć na dwie rzeczy: na przepływ powietrza (CFM - im więcej, tym lepiej) oraz kierunek tego przepływu - tak, by wentylatory kierowały powietrze na laptopa, a nie odwrotnie - tzn. by nie odprowadzała powietrza spod laptopa. Ten drugi typ chłodzenia jest zdecydowanie mniej efektywny.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Tak szczerze to ja ledwo co na tym zdjęciu widzę :wink: Zrób je w jakimś jaśniejszym świetle :wink:

(i nieco mniejsze bliżenie…)

Wolał bym mieć jeden duży niż 2/3 szt np 70mm pracujących na 5V.

Oprócz podstawki można użyć lepszej pasty CLP/CLU

http://www.cooling.pl/advanced_search_r … ry&x=0&y=0

W laptopach dużo daje do 20 st mniej.

W jakieś pasty wolałbym się nie bawić. Nie chce rozkręcać laptopa nie ważne jak dobry dało by to wynik.

Czy nie będzie problemem to, że ta podstawka jest mniejsza od lapa (laptop ma 416mm szerokości a podstawka 379mm)?

Dobra pasta może dać spadek nawet 10 stopni więc jak dla mnie warto zajrzeć do lapka (oczywiście zakładając, że nie jest już na gwarancji).

Najwyżej laptop będzie troszkę wystawał poza obrys podkładki (i trzeba będzie delikatniej go przenosić na podkładce) i tyle :wink:

Hej,

Najważniejsze, by nóżki stały bezpośrednio na podstawce, a nie wystawały poza nią - wtedy laptop będzie się kołysał przy używaniu klawiatury. Jednakże po zdjęciu widzę, że odstępy pomiędzy krawędziami nóżek wynoszą na szerokość około 36 cm, więc laptop bez problemu powinien stać na podstawce. W drugim wymiarze też jest OK, bo podstawka jest na środku nieco węższa - ale zwężenie ma około 18 cm, a nóżki w tej płaszczyźnie mają rozstaw około 22 cm. Czyli tutaj też będzie w miarę dopasowana.

Sam używam dokładnie takiej podstawki do laptopa z opisu. I w przypadku dysku twardego temperatura przy użyciu podstawki w czasie sporego wykorzystania dysku to w porywach do kilkunastu stopni. Przy temperaturze procesora różnica już nie jest tak porywająca - zaledwie kilka stopni. Ale oczywiście wszystko zależy od budowy układu chłodzenia w poszczególnych modelach laptopów. U mnie powietrze zasysane jest z otworów na przedzie laptopa oraz z otworów przy dysku twardym, RAM’ie i karcie graficznej.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Gdybym ja miał taki problem, rozważyłbym zakup podkładki.

linki allegro:

nc39

http://allegro.pl/listing.php/search?string=nc39

nc35

http://allegro.pl/listing.php/search?string=nc35

@ UP

Dlatego też podana już była jedna z lepszych podkładek w swoim przedziale cenowym :wink: I daruj sobie polecanie podkładek za 25 zł bo wszyscy wiedzą, że to jakaś tandeta…

Widziałem Hibernę w sklepie i mając inne produkty SilentiumPC w ręce brałbym to w ciemno :wink: