Jaką polecacie nagrywarkę DVD

Witam

Padła mi nagrywarka DVD i muszę kupić coś nowego.

czytałem trochę, ale artykuły i wątki są z lat 2005 - 2007, ogólnie polecają Pionieera

Jakie są wasze propozycje ?

cena do ok 150 zł, obrabiam filmy nagrane kamerą na DVD.

Zależy mi by czytała porysowane płyty

Ostatnimi czasy LG wypada bardzo dobrze a więc ja polecam jakiś model z LG. Sam posiadam 2 modele tej firmy i jestem bardzo zadowolony. Jeżeli oczywiście płyta główna ma złącze sata dobrze aby nagrywarka też była na sata

nigdy ale to nigdy naprawdę nie myśl o LG i Liteonach to są dwie najgorsze firmy które produkują napędy optyczne! !!

miałem po jednym egzemplarzu i wszystkie się popsuły, mianowicie LG h55l i Liteon shw 1635s na obu nagrałem ze 20 płyt i padły lasery. wejdż na forum elektrody i zobacz z jakimi napędami jest najwięcej problemów. Ja teraz wybrałem ASUS’a na Alledrogo widziałem już za 75 zł a w sklepie od 100 zl

Ja mam LG od 10 lat i nie narzekam. :wink:

Pionieer, LG a jak masz więcej kasy polecam Plextor.

Od 3 lat używam LG GSA-H42N w drugim komputerze też jakieś LG które działa już jakieś 7 lat. Znajomym zdarzały się awarie LiteOna i samsunga i też wymienili na LG i zero narzekań. A z tego co ja słyszałem LG ma jedne z lepszych laserów w swoich napędach.

Z professionalnych napędów to chyba pozostaje PLEXTOR ale to już całkowicie inna półka cenowa i niewiem czy jest sens aż tak przepłacać. Na temat PLEXTORa ja osobiście się niewypowiem bo niemiałem z tym jeszcze doczynienia.

LG z LS, albo Pioneer.

moj lg h55l jakoś nagrywa LS ale nie potrafi odczytać i zapisać danych więc co jest? to druga nagrywarka lg która się popsuła

więc mam prawo do nie polecania tej firmy

8080B - wypaliła tysiące płyt zanim się uszkodziła

8481B@8520B - 3-4 tyś płyt zanim padła

H12L - na razie pół tysiąca i działa

Od czego masz gwarancje? Jak padnie to dostaniesz nowszy model.

ja pierdziu! !!