Jaka powinna być temp. na procesorze AMD x2?

Witam,

Kilka miesięcy temu kupiłem w całości nowy komputer, na początku nie przyglądałem się jaką miał temperaturę. Teraz po włączeniu z rana komputer ma takie temp. (informacja z programu EVEREST Ultimate Edition):

W środku oprócz wiatraków na zasilaczu, procesorze (dołączony razem z prockiem) i karcie graficznej mam dodatkowy wiatrak na tylnej części.

Możecie mi powiedzieć czy to normalne temp. czy coś jest nie tak?

Pozdrawiam

tak w ogóle to lato mamy, więc podniesione temp podzespołów to nic dziwnego, zwłaszcza jak się mieszka na poddaszu

moja zasiłka pracuje wciąż z przyspieszonym serduchem ;), a wczoraj będąc u kolegi słyszałem jego zasiłkę w całym domu :expressionless:

AMD mają to do siebie że się grzeją.

Temp wygląda na normalną więc nie ma co panikować.

Bez paniki. Temperatury masz jak najbardziej normalne, a powiedziałbym nawet że niskie.

Bez obaw, to dobra temperatura :wink:

też nieźle.

Nie powiedziałbym że AMD X2 4400+ EE ma to do siebie, że się grzeje :x :x

Temperatury na rdzeniach ok, sprawdź jeszcze jak jest w obciążeniu, pobierz program Orthos

http://www.techpowerup.com/downloads/385/

Włącz go i zobacz jakie wtedy pokazują się temperatury.

Aby uniknąć pomyłki pobierz programy SpeedFan i Coretemp i porównaj temperatury pomiędzy poszczególnymi programami.

Po 40 minutach grania w Wolfenstein: ET gdy wyłączyłem grę procek miał 59*C.

to też nie jest dużo, działał pod obciążeniem więc temperatura wzrosła, to normalne.

60* na standardowych taktach to jednak chyba trochę dużo.

Jaka pasta termo przewodząca ?

Komputer był składany przez “specjalistów” znaku kilka miesięcy temu. Od tego czasu nic w nim nie grzebałem.

Testowałem znowu przez 1h grania, w czasie gry procek miał 60-61*C.

:x

sory,ale te AMD z niższych półek (jak np. AMDx2 4400+) właśnie się nie grzeją, i ich temp. powinny być około 50*C pod obciążeniem

to jest BOX rozumiem?

na rdzeniach temp. ok, ale pod obciążeniem trochę za wysokie (masz 60*C bez OC, a powinieneś mieć około 50*C)

sprawdź jeszcze temp. Speedfan, żeby być pewnym że temp. nie są przekłamane, wymień pastę termo-przewodzącą :wink:

jaka zasiłka? Podaj model i markę, to bardzo ważne :wink:

Zasilacz: Modecom MC-350ATX 2.0 (350W), pasywne PFC (1x120mm).

Pod SpeedFan po 35 minutach od włączonenia komputera wygląda to tak:

speedfanfu1.jpg

Co do pasty to chciałbym ją wymienić, ale obawiam się czy będę wstanie wyciągnąć płytę główną z obudowy.

Nie będziesz musiał wyciągać płyty z obudowy, tylko zdemontować chłodzenie.

Tak program wygląda po 20 minutach gry:

speedfan2mz8.jpg

Co do pasty, jeżeli nie muszę wyciągać płyty to może spróbuje.

60 stopni po obciążeniu to troche imo za dużo.

U mnie na Athlonie X2 4200 + (nie kręcony - reset biosu ;x) po obciążeniu w upalny dzień (a pokój mam na poddaszu) temp waha się od 38-42 stopni MAX. Inna sprawa że mam ine chłodzenie. Ale nawet na stockowym nie miałem 60 stopni tylko z jakieś 51 z obciążeniem.

Wina pasty na moje oko, albo jej w ogóle nie ma albo jest jej za dużo. Chłodzenia dodane z prockami athlona wcale nie są takie złe jak sie nie robi OC

Jeśli się chce dokładne temperatury, to już lepiej termometr przyłożyć :wink: niż mierzyć EVERESTEM.

A co do 60*C, to odbiega trochę od normy, ale to nie jest powód paniki.

Nie widzę jednak sensu zmiany BOX’a na coś innego, bo zapewne wymiana pasty termoprzewodzącej pomoże.

Jak już o tym, to polecam Zalman ZM-STG1, albo w ostateczności Arctic Silver5 :slight_smile:

Ale wymyśliłeś , skąd masz taką teorie ?

Dziwne tylko że dotykając ręką ( nie podam Ci temperatury ) stopka chłodzenia jest chłodna w przeciwieństwie do dysku czy chłodzenia mostka które w moim przypadku jest gorące.

Speedfan podaje takie same temperatury.

OTy Kosz

sory, ale się ośmieszyłeś :x

temp. rdzeni to coś innego niż procka!! :x

w spoczynku jego procek ma temp. 37*C, a rdzenie mają 12-15*C co jest na spokojnie możliwe, więc nie wiem o co ci chodzi :expressionless:

sory ale może nie każdy ma kasę/ochotę żeby się bawić z czujnikiem, wiem że czujnik wskazałby bardzo dokładne temp. ale Everest też nie wskazuje złych (myli się za pewnie o te 2-3*C) temperatur, więc do zastosowań domowych Everest dobrze sczytuje czujniki :wink:

a co do autora tematu, zmień pastę na zalman zM-STG1 za 18zł

temp. powinna się obniżyć o około 10*C :wink:

jasna rzecz.

napisałem to z “przekąsem” :stuck_out_tongue: