Jaka powinna przyczyna słabszego zasięgu Wifi?

Osoba, ktorej instalowałem Windows XP od nowa tylko ze już z SP3 na laptopie Dell D600, twierdzi, że jej internet działa tylko w obrębie 1 m od routera dobrze, a wcześniej jak miala Sp 2 to jej dzialal dalej. Co może być przyczyną jak inne warunki się nie zmienily?

Nic się nie zmieniło, nie ma opcji żeby sp pogorszył zasięg wifi.

Jeśli dobrze rozumiem wcześniej był zainstalowany XP z SP2 a ty zainstalowałeś system od nowa (instalując XP ze zintegrowanym SP3).

Pogorszenie zasięgu wifi może wynikać np. z użycia innej wersji sterownika niż poprzednio. Może też wynikać z np. użycia do konfiguracji i łączenia z siecią standardowego oprogramowania systemowego gdy wcześniej używany był program dostarczony ze sterownikiem dla karty sieciowej wifi (lub na odwrót), spotkałem się z przypadkami gdy komputery które miały problem z połączeniem się z siecią gdy używany był wbudowany program windowsowy a po przełączeniu na używanie programu ze sterownika nagle zaczynały dobrze działać jak równie z przypadkami gdzie było dokładnie na odwrót.

 

Co do innych możliwych przyczyn to niewielka zmiana miejsca postawienia routera lub ustawienia jego anteny może spowodować pogorszenie zasięgu choć raczej nie powinno być dużo gorzej (chyba że ktoś się bawił anteną i ją ułamał lub ukręcił kabel w jej środku), ewentualnie postawienie tuż obok routera jakiegoś nowego sprzętu może trochę pogorszyć zasięg jeśli urządzenie generuje spore zakłócenia elektromagnetyczne ale i w tym przypadku nie powinno być dużo gorzej.

Tak też sądziłem.

polecam metodę no.5  http://www.wikihow.com/Boost-a-Router-Signal 8)

Jak działają inne urządzenia np telefon, tablet z tego routera?