Jaka prędkość łącza internetowego 1,3 Mbps czy 1,0 Mbps

(Przemeknr1) #1

Witam mam internet z Telefonem u molocha nie podam nazwy bo chyba nie można.Otóż przeczytałam żeby zapewnić pełną funkcjonalność z błędami łącza internetowego to dla opcji 1mb szybkość powinna wynosić 1,3 Mbps .Dzwoniłam na infolinie i jak mi przełączyli na 1,0 Mbps i wróciło do 1,3 Mbps ,dzwonili do mnie wciskali mi Videostradę i na to nie poszłam .Więc mi chamsko przełączyli na 1,0 Mbps w teście łącza wychodzi mi 881 K/S odbieranie oraz 224 Wysyłanie ,czy jest sens ich jeszcze raz prosić o przełączenie na 1,3Mbps czy poczekać do końca umowy i przejść do konkurenta.Prawda jest taka od wielu lat płace miesiąc w miesiąc 100zł za internet i telefon (dla nich to nie wiele) .Operator platformy satelitarnej to za połowę tej kwoty ludzi szanuje ,a moloch chce ciągle więcej w tym senk ze na obszarze wiejskim jest tylko Netia oprócz nich .A co o Netii sądzicie wy .

(S Oliver360) #2

Witam. Również tak miałem przeszedłem do Netii i problemy z wolnym łączem,wolnym pobieraniem z db ustały.

(Jtkmalinowski) #3

Netia na pewno lepsza. A co do ceny to 100 zł za 1M to bardzo dużo. Ja płacę za 2M 60zł. Sam nie mam netii, ale wielu znajomych posiada tam internet i nie narzekają.

(Sitemaster) #4

@Nathan7 - 100 za telefon + internet, a nie sam internet

@Usanet, 1 mega to 1 mega a nie 1,3 mega. Masz umowę na 1, więc transfer jaki możesz uzyskać to DO 1 mega (1024 kilosy).

-ważne jest słowo DO, bo żaden operator nie da Ci gwarancji maksymalnego transferu - przynajmniej nie za tą cenę :stuck_out_tongue:

Owszem, jest pewna rezerwa na dodatkowy narzut - zawsze synchro jest wyższe niż parametry wynikające z umowy - ale to nie znaczy że musisz takie transfery osiągać jakie wynikają z synchronizacji linii!

Teraz jeszcze jedna sprawa, o jakim teście łącza piszesz? Testery online są zawodne, raczej bym się nimi nie sugerował.

(Przemeknr1) #5

api ale przyznasz ze przesadzili ,niby chyba masz racie ale za cenie prawie 55zł .Chyba mi się pełny transfer należy w Netii dokładam 5zł i mam 8 Mbps ,a do tego za 59zł nielimitowane rozmowy lokalne a w TP tylko 60 minut .Jak tak szanują wieloletnich abonentów to kiedyś mogę od nich odejść ,poczekam jeszcze jakiś czas ofertę internetową poprawili .Byle coś z tym przymusowym telefonem zrobili bo za tą kasę to w Play mogę godzinami siedzieć na linii a plany TP telefoniczne (to masakra). Ciekawe ze Netia płaci im za łącza a ma znacznie nisze ceny ( ale ktoś na Francuzów musi robić ).