Jaka prędkość łącza internetowego 1,3 Mbps czy 1,0 Mbps

Witam mam internet z Telefonem u molocha nie podam nazwy bo chyba nie można.Otóż przeczytałam żeby zapewnić pełną funkcjonalność z błędami łącza internetowego to dla opcji 1mb szybkość powinna wynosić 1,3 Mbps .Dzwoniłam na infolinie i jak mi przełączyli na 1,0 Mbps i wróciło do 1,3 Mbps ,dzwonili do mnie wciskali mi Videostradę i na to nie poszłam .Więc mi chamsko przełączyli na 1,0 Mbps w teście łącza wychodzi mi 881 K/S odbieranie oraz 224 Wysyłanie ,czy jest sens ich jeszcze raz prosić o przełączenie na 1,3Mbps czy poczekać do końca umowy i przejść do konkurenta.Prawda jest taka od wielu lat płace miesiąc w miesiąc 100zł za internet i telefon (dla nich to nie wiele) .Operator platformy satelitarnej to za połowę tej kwoty ludzi szanuje ,a moloch chce ciągle więcej w tym senk ze na obszarze wiejskim jest tylko Netia oprócz nich .A co o Netii sądzicie wy .

Witam. Również tak miałem przeszedłem do Netii i problemy z wolnym łączem,wolnym pobieraniem z db ustały.

Netia na pewno lepsza. A co do ceny to 100 zł za 1M to bardzo dużo. Ja płacę za 2M 60zł. Sam nie mam netii, ale wielu znajomych posiada tam internet i nie narzekają.

@Nathan7 - 100 za telefon + internet, a nie sam internet

@Usanet, 1 mega to 1 mega a nie 1,3 mega. Masz umowę na 1, więc transfer jaki możesz uzyskać to DO 1 mega (1024 kilosy).

-ważne jest słowo DO, bo żaden operator nie da Ci gwarancji maksymalnego transferu - przynajmniej nie za tą cenę :stuck_out_tongue:

Owszem, jest pewna rezerwa na dodatkowy narzut - zawsze synchro jest wyższe niż parametry wynikające z umowy - ale to nie znaczy że musisz takie transfery osiągać jakie wynikają z synchronizacji linii!

Teraz jeszcze jedna sprawa, o jakim teście łącza piszesz? Testery online są zawodne, raczej bym się nimi nie sugerował.

api ale przyznasz ze przesadzili ,niby chyba masz racie ale za cenie prawie 55zł .Chyba mi się pełny transfer należy w Netii dokładam 5zł i mam 8 Mbps ,a do tego za 59zł nielimitowane rozmowy lokalne a w TP tylko 60 minut .Jak tak szanują wieloletnich abonentów to kiedyś mogę od nich odejść ,poczekam jeszcze jakiś czas ofertę internetową poprawili .Byle coś z tym przymusowym telefonem zrobili bo za tą kasę to w Play mogę godzinami siedzieć na linii a plany TP telefoniczne (to masakra). Ciekawe ze Netia płaci im za łącza a ma znacznie nisze ceny ( ale ktoś na Francuzów musi robić ).