Jaka przeglądarka internetowa w linuxie?

(stanek.94) #1

Witam! Korzystam z ubuntu i przesiadłem się z chromium na firefoxa, niestety zauważyłem że strony ładują się dłużej a filmiki na youtube czasem przestają się ładować. Czy może być to wina FF czy poprostu jakaś zła konfiguracja?

I która przeglądrka jest na linuxie najszybsza i najlepsza? :slight_smile:

(Bart85) #2

firefoxa już coraz mnie osób poleca, ja używam chrome i chromium, ale możesz sprawdzić midori :wink:

(Johny) #3

To pozostaje Chromium,Opera,SeaMonkey

(StarterX4) #4

Chrome zjada coraz bardziej więcej zasobów, opera ma kryzys i nie wie co robić ze swoją przeglądarką, firefox ma coraz mniej dodawanych nowych funkcji, a dużo zmian w interfejsie, Midori jest niedopracowana, konqueror wolno ładuje strony i ma problemy z filmikami na YT. ja polecam nadal używać firefoksa, ale starszej wersji (najlepiej FF 20) i jakieś dodatki typu speed fox.

(pain3hp) #5

Firefox działa tak samo jak na systemach Windows. Filmy odtwarzane na youtube nie zależą od przeglądarki tylko od Flash Playera. Możliwe, że z nim masz problem.

(Greywolf) #6

Firefox najlepszy :wink: oczywiście w wersji x64, problem z YT może powodować Flash (tfu!)

(ra-v) #7

Z takich, których są najszybciej aktualizowane to Chrome albo Firefox. Opera dla Linuxa praktycznie umarła (BTW. dla mnie wszędzie umarła), pozostałe bazujące na silniku Firefox datę wydania mają trochę odległą. 

(stanek.94) #8

No to chyba nic nie poradzisz na flasha nie?

(ra-v) #9

Na flasha dobry jest tylko Chrome, gdzie masz wbudowaną wersję 11.9, a nie “linuxową” 11.2. Na YT działa już HTML5.

(MrQ) #10

Ja na 11.2 w FF nie narzekam.

(Greywolf) #11

Jeśli używasz flasha tylko do YT to sprawdź program Minitube :wink:

(ra-v) #12

VLC odtwarza też YouTube, wystarczy wkleić link.

(Achcik) #13

Ja używam chrome do stron z flashem (wiadomo dlaczego) a firefoxa bez flasha do reszty (nie instaluje w ogóle flasha do Firefox bo po co? Dzięki temu nie muszę się bawić w adblocka).

(izok1980) #14

google chrome polecam sam instalowałem na kilku dystrybucjach linuxa i nie mam zastrzeżeń 

(Humanoid) #15

Chromium lub Iceweasel, nic więcej.

Za to z przeglądarkami ‘lekkimi’ może być problem…

(roobal) #16

Przy użyciu skryptu GreaseMonkey można nawet podmienić flashowy odtwarzacz odtwarzaczem VLC lub MPlayer, wiec można mieć go jako domyślny w przeglądarce i nie trzeba uruchamiać go osobno.