Jaka przeglądarka internetowa?

Witam. Od wielu lat używam Opery jako przeglądarki internetowej. Niestety pomimo wielu udogodnień (dzięki którym nadal jej używam) ma ona sporo irytujących błędów. Dlatego chciałbym przesiąść się na inny software.

Od przeglądarki oczekuję takich funkcji (mogą być realizowane za pomocą dodatków, tylko proszę od razu o podanie ich nazwy):

  • speed dial (jak w Operze)

  • możliwość zapisywania krótkich notatek (np. login do jakiejś strony, nr tel, nr konta) które potem szybko można wkleić w pole formularza (jak w Operze)

  • słownik polski i angielski (sprawdzanie pisowni)

  • panel boczny z zakładkami, lub inne podobne i funkcjonalne rozwiązanie (mam dużo zakładek)

  • synchronizacja zakładek

  • szybkość działania i nie zamulanie bez wyraźnej przyczyny

Z góry dziękuję za pomoc.

Firefox

Maxthon. Z Opery przeszedłem na niego i sobie bardzo chwalę, tym bardziej, że i wersja mobilna też jest, więc wszystko wszędzie mam bez problemu :slight_smile:

http://www.dobreprogramy.pl/Przegladark … ws,16.html każda ma opis i komentarze, możesz testować do woli, są za darmo, może znajdziesz tą jedyną, choć i tak myślę, że wrócisz do “O”, siła przyzwyczajenia.

Mam tak z Firefoksem, zdenerwował mnie już “1000” razy ale i tak do innej nie mogę się przekonać :wink:

Zakładając ten temat chciałem uniknąć pobierania kilku różnych przeglądarek, a potem spędzenie kilku godzin na znalezienie potrzebnych wtyczek…

Jeśli ktoś zna dodatki do Firefoxa/Chrome/Safari/innej przegladarki które oferują oczekiwane przeze mnie funkcje, to proszę podać ich nazwy.

Większość tego co chcesz mieć jest Out of box w Chrome i Firefox, dlatego testowanie jest najlepszą opcją, bo może się okazać że coś jednak CI nie spasuje. Google Play i Mozilla AMO są pełne dodatków, skatalogowanych i łatwych w instalacji :wink:

Testowałem kilka dni temu SlimBoat. Podobna do Maxthon, czy do Internet Explorer. Mam teraz pobrane portable tej wyszukiwarki, dla zabezpieczenia się w razie awaryjności aktualnej. Co mnie zdziwiło, to szybcior wbudowanego menażera pobierania, do 12 krotności. No i dużo mniej potrzebuje RAM.