Jaka przeglądarka jak oalternatywa Mozilla Firefox dla mnie?

Witam!

Poszukuję przeglądarki alternatywnej dla Mozilli Firefox, dlatego że w coraz to nowszych wydaniach jest coraz mniej stabilna, zawiesza się (nawet na czystym systemie) i generlanie np. Opera pracuje szybciej.

Potrzebuje tylko jednej ważnej CECHY … chodzi mi o to że gdy mam otwartych 250, 300 zakładek, mogę przesuwać się pomiędzy otwartymi zakładkami… a nie jak w innych przeglądarkach (np. IE, Opera) kontenery z zakładkami są coraz mniejsze, przez co otworzenie 300 zakładek i przesuwanie się pomędzy nimi jest bardzo niewygodne. Chce aby wszystkie zakładki miały ten sam rozmiar, i by nie scalały się, a po prostu bym mógł się przewijać pomędzy nimi.

W Firefoxie gdy otworzę dużo zakładek zmniejszają się… ale dodają się nadal na końcu paska z zakładkami. To jest bardzo wygodne dla mnie. Że nie robią się takie kikuty.

Druga ważna funkcja to taka by po otworzeniu zakładki otwierała się obok tej zakładki która jest obecnie otwarta.

Oraz aby opcja “otwórz nową zakładkę” była jako druga w menu podręcznym :slight_smile:

Za podpowiedzi będę wdzięczny.

Do tej pory sprawdzałem IE 10, Opera, Maxthoon. I Nie spełniły moich wymagań.

Być może moją funkcjonalnóść mógłbym uzyskać sostując jakiś dodatek, mod?

Chodzi o karty oczywiście ?

Wszystkie funkcjonalności masz w Operze.

Zakładki : Prawy na pasku zakładek > dostosuj > wygląd > Zawijanie > Pokaż rozwijalne menu.

Otwieranie obok : Preferencje > Zaawansowane > Karty > Otwieraj nowe karty obok aktywnej.

Tego nie rozumiem do końca , ale w prosty sposób można napisać do tego własne menu kontekstowe, celuje że chodzi o Utwórz. W Operze masz gwiazdkę na pasku adresu, za jej pomocą można dodawać/usuwać zakładki, również do tematycznych folderów jak masz takie, a te możesz trzymać również na pasku zakładek, przeciągasz je po prostu na pasek z bocznego panelu “Zakładki”, znowu w Panelu zakładek można trzymać takie których nie ma w folderach, ani na pasku…

http://www.dobreprogramy.pl/Pale-Moon,Program,Windows,25432.html

Ja w Operze przy większej ilości zakładek korzystam z panelu ‘okna’. Trochę inne podejście do tematu, ale ja sobie chwalę

oknapanel.jpg

Pale Moon to strzał w dziesiątke.

Jak narazie działa lepiej niż Firefox, nie odnotowałem problemów, które pojawiały sie na Firefoxie.

Dzięki za podpowiedź.