Jaka przeglądarka na WinVista?

(Mr23john) #1

mam taki oto kłopot z aktualną przeglądarką (chrome) na mym kompie , że co chwile wyskakuje komunikat , iż chrome niedługo przestaje być wspierany dla Vista , a dodatkowo czasem nie odtwarza filmów w streaming'u i podaje komunikat , że coś z "silverLajtem" czy jakoś tak .. macie może jakieś propozycje przeglądarek na ten windows ? nie wiem czy w dobrym dziale wstawiam temat , ale nie mogłem znaleźć nic o przeglądarkach ..  a tak dla uściślenia , komp to : dualCore , 2Gb RAMu i "słaba" integra wszystko od nowości na oryg. WinVista ..                co do przeglądarek , to próbowałem niedawno Opera , niby otwiera wszystko szybciej (a na tym mi zależy) , ale nie otwiera video flash'a ..   a co sądzicie o przeglądarce AvantBrowser , zna ktoś , podobno lekka , nie zabiera zasobów sprzętu (a na tym mi najbardziej zależy , bo tego nie mam w kompie za wiele) ?  czy warto instalować ..? 

(Johny) #2

Maxthon,Firefox,SlimBrowser.Co do otwierania Flasha przez Operę potrzebne jest Rozszerzenie YouTubeFlash.Pozwala ono wymusić użycie Flasha przez przeglądarkę.Wybierasz czy chcesz Flasha czy HTML5

(Longhorn2009) #3

Wgraj firefoksa. Jest wspierany pod vistą i obsługuje wtyczkę Silverlight.

Wgraj firefoksa. Jest wspierany pod vistą i obsługuje wtyczkę Silverlight.

(SpaceM7c5) #4

Poszedłbym w to co kolega radzi wyżej.

(KAZDAN63) #5

FIREFOX ? Ma kłopoty na bardzo wielu stronach w tym z odtwarzaniem wideo .

(Longhorn2009) #6

Akurat korzystam na co dzień (dokładnie z cyberfox x64 Intel) i nie zauważam problemów. Chyba że masz jakieś przykłady to podaj, sprawdzę po południu.

(KAZDAN63) #7
  1. dobreprogramy.pl - “Pobierz program” ?

2. https://forum.dobreprogramy.pl/firefox-no-compatible-source-was-found-for-this-video-528019t.html

Jeżeli na stronie giercownia.pl reklama poprzedzająca grę jest w HTML5 to w grę nie zagrasz w imię zasady : nie oglądałeś reklamy to nie grasz , natomiast jeżeli reklama jest we FLASH PLAYERZE to tak . W obu tych przypadkach flash musi być zainstalowany i powinien być wyłączony tryb chroniony .

1. Na wielu stronach że skrótami meczów .

HTML5 w FIREFOX-ie jest “ułomny” (FIREFOX 46.0 - 478 pkt. , a np. GOOGLE CHROME 41.0 - 518 pkt. na 555 możliwych do uzyskania) .

https://html5test.com/

Wiara w to , że można obecnie wszystko “zobaczyć” na internecie nie mając przeglądarki wspierającej FLASH PLAYERA , JAVĘ , SILVERLIGHTA itp. i itd jest złudna .

Zagrożenia (starsze wersje przeglądarek wspierające wtyczki) ? Dla mnie to kompletnie nie znaczy nic (o ile przeglądając strony internetowe ma się głowę na “właściwym miejscu”) .

Dobrze jest mieć przeniesiony folder przeglądarek (ustawienia , pliki z internetu) w inne miejsce za pomocą MKLINK /D . Pliki programu powinny “po bożemu” znajdować się w :  C:\PROGRAM FILES (x86) lub C:\PROGRAM FILES .

MKLINK /D %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\GOOGLE D:\GOOGLE

MKLINK /D %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\MOZILLA\FIREFOX D:\FIREFOX

MKLINK /D %USERPROFILE%\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX D:\FIREFOX