Jaka przeglądarka na WinVista?

mam taki oto kłopot z aktualną przeglądarką (chrome) na mym kompie , że co chwile wyskakuje komunikat , iż chrome niedługo przestaje być wspierany dla Vista , a dodatkowo czasem nie odtwarza filmów w streaming’u i podaje komunikat , że coś z “silverLajtem” czy jakoś tak … macie może jakieś propozycje przeglądarek na ten windows ? nie wiem czy w dobrym dziale wstawiam temat , ale nie mogłem znaleźć nic o przeglądarkach …  a tak dla uściślenia , komp to : dualCore , 2Gb RAMu i “słaba” integra wszystko od nowości na oryg. WinVista …                co do przeglądarek , to próbowałem niedawno Opera , niby otwiera wszystko szybciej (a na tym mi zależy) , ale nie otwiera video flash’a …   a co sądzicie o przeglądarce AvantBrowser , zna ktoś , podobno lekka , nie zabiera zasobów sprzętu (a na tym mi najbardziej zależy , bo tego nie mam w kompie za wiele) ?  czy warto instalować …? 

Maxthon,Firefox,SlimBrowser.Co do otwierania Flasha przez Operę potrzebne jest Rozszerzenie YouTubeFlash.Pozwala ono wymusić użycie Flasha przez przeglądarkę.Wybierasz czy chcesz Flasha czy HTML5

Wgraj firefoksa. Jest wspierany pod vistą i obsługuje wtyczkę Silverlight.

Wgraj firefoksa. Jest wspierany pod vistą i obsługuje wtyczkę Silverlight.

Poszedłbym w to co kolega radzi wyżej.

FIREFOX ? Ma kłopoty na bardzo wielu stronach w tym z odtwarzaniem wideo .

Akurat korzystam na co dzień (dokładnie z cyberfox x64 Intel) i nie zauważam problemów. Chyba że masz jakieś przykłady to podaj, sprawdzę po południu.

  1. dobreprogramy.pl - “Pobierz program” ?

2. https://forum.dobreprogramy.pl/firefox-no-compatible-source-was-found-for-this-video-528019t.html

Jeżeli na stronie giercownia.pl reklama poprzedzająca grę jest w HTML5 to w grę nie zagrasz w imię zasady : nie oglądałeś reklamy to nie grasz , natomiast jeżeli reklama jest we FLASH PLAYERZE to tak . W obu tych przypadkach flash musi być zainstalowany i powinien być wyłączony tryb chroniony .

  1. Na wielu stronach że skrótami meczów .

HTML5 w FIREFOX-ie jest “ułomny” (FIREFOX 46.0 - 478 pkt. , a np. GOOGLE CHROME 41.0 - 518 pkt. na 555 możliwych do uzyskania) .

https://html5test.com/

Wiara w to , że można obecnie wszystko “zobaczyć” na internecie nie mając przeglądarki wspierającej FLASH PLAYERA , JAVĘ , SILVERLIGHTA itp. i itd jest złudna .

Zagrożenia (starsze wersje przeglądarek wspierające wtyczki) ? Dla mnie to kompletnie nie znaczy nic (o ile przeglądając strony internetowe ma się głowę na “właściwym miejscu”) .

Dobrze jest mieć przeniesiony folder przeglądarek (ustawienia , pliki z internetu) w inne miejsce za pomocą MKLINK /D . Pliki programu powinny “po bożemu” znajdować się w :  C:\PROGRAM FILES (x86) lub C:\PROGRAM FILES .

MKLINK /D %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\GOOGLE D:\GOOGLE

MKLINK /D %USERPROFILE%\APPDATA\LOCAL\MOZILLA\FIREFOX D:\FIREFOX

MKLINK /D %USERPROFILE%\APPDATA\ROAMING\MOZILLA\FIREFOX D:\FIREFOX