Jaką przeglądarkę wybrać do 10- letniego sprzętu (screen)?

Umieść przed każdym cytatem zaklęcie :smiley:

[quote="_ Autor cytatu _"]

Bez spacji, oczywiście.

Sam szukałem przeglądarki na mój komputer przez długi czas, skakałem z jednak na drugą, aż zakochałem się w Operze. Była to wersja 9.2

Jak wiadomo, wiele się do tego czasu zmieniło. Niedawno (jeszcze gdy miałem XP) postanowiłem testować jak się mają nowe produkty.

Firefox - wiadomo, chodził szybko, ale tylko bez wtyczek. A jako że wiemy, że bez wtyczek Firefox jest no niefunkcjonalny to podziękowałem.

Opera - używałem najdłużej, wersja 11.50 niestety się u mnie sypie, do tego dochodzą problemy z niektórymi witrynami. U mnie chodzi sprawnie, trochę się zbiera przy uruchomieniu, ale gdy się uruchomi to działa szybko.

Chrome - używam obecnie (niby testuję, ale zanim wyjdzie nowa stabilna wersja Opery to się za bardzo przyzwyczaję do niego :stuck_out_tongue: ), nie wiem jak na innych komputerach ale u mnie te wszystkie pierdoły o najszybszej przeglądarce leżą, zbiera się szybciej od Opery, jednak na bardziej skomplikowanych elementach po prostu zaczyna się ciąć (tutaj najlepiej się sprawdza IE/czysty Firefox)

Safari - wiadomo, nawet mi się spodobała, tylko że wersja dla Windows kuleje tak samo jak Skype dla Linuxa, nie wspiera wszystkich nowości, ogólnie sama przeglądarka jakaś taka, prędkością również nie powala.

IE8 - IE jak to IE, u mnie na Flashu zbiera się wyśmienicie, mam wrażenie, że trochę się grzebie ze stronami, no i wiadome rzeczy skutecznie odstraszają.

IE9 - no szybkość jest zadowalająca, u mnie zbiera się ze wszystkich najszybciej, reszta pod względem wydajności jest również dobra. Z nowinkami także jakoś nadąża, więc nie jest źle, dlatego jeśli byś miał Vista/7 - warto by było jej spróbować.

Z tych takich ■■■■■ół używałem Chromium i u mnie był wolniejszy, a do innych wynalazków jakoś nie mam zaufania